בית / גליל מערבי / מעלות / תערוכת צילומי לידה במרפאת כללית בכפר ורדים

תערוכת צילומי לידה במרפאת כללית בכפר ורדים

צוות מרפאת כללית בכפר ורדים, בניהולו של ד"ר זאב קלינסקי, מארח בשנים האחרונות תערוכות אמנות בגלריה לקהל הרחב. החודש, נפתחה במרפאה תערוכה מרגשת במיוחד של צילומיה של ליהי עמיצור-לובל, מיילדת ביתית (בעבר הייתה מיילדת בבית החולים כרמל), אשר מנציחה רגעים בתהליך הלידה, כולל תגובות בני המשפחה, מבטו הראשון של הילוד ועוד.

התערוכה, אותה אוצרת חדווה שפרעם מ"נשים מצלמות", כוללת 40 צילומים, רובם בצבע, חלקם בשחור לבן וגם צג מוניטור, על גביו רצות עשרות תמונות. הצילומים משולבים בטקסטים מרגשים שכתבה הצלמת ודולה (עוזרת לידה) ששמה צפי.

דרך התערוכה ניתן לערוך מסע בחוויה העוצמתית של הלידה, כולל חשיפה לדם, כאב ואגלי זיעה. בנוסף, מדובר באפשרות להשתתף בחוויה פרטית, אשר בעולם המודרני מתרחשת לרוב בין כותלי בית החולים הרחק מעיני הציבור.

הצלמת, מטופלת המרפאה ותושבת גיתה, ישוב קהילתי סמוך לכפר ורדים, היא אם לשישה ילדים, שנולדו כולם בלידה ביתית ולעיתים אף עצמית. חלק מהצילומים בתערוכה הם מלידותיה שלה, שצילמו היא ובעלה תוך כדי הלידה.

המיזם היחודי של גלריה בתוך מרפאה נערך ביוזמתו של מנהל המרפאה, ד"ר קלינסקי, אשר הביא את הרעיון מארה"ב.

"רפואת המשפחה", מסביר ד"ר קלינסקי, "מדגישה גישה רחבה וכוללנית. כשבמרפאה מוצגת תערוכה, היא מהווה מוקד לקהילה כולה, גם כשאינה נזקקת לטיפול רפואי וזו הדרך לפתח קשר הדוק בין צוות המרפאה לקהל הרחב. בנוסף, מהווה התערוכה גם אמצעי ליצירת חוויה חיובית מן הביקור במרפאה, אשר מסייע כאשר קיים צורך בטיפול רפואי.

הגלריה זוכה להצלחה רבה ולביקורים של מטיילים מכל רחבי הארץ, שמצפינים לכפר ורדים ונהנים מן האטרקציה המיוחדת. הגלריה פתוחה בשעות פעילות המרפאה, אך ניתן לתאם גם ביקור מיוחד מראש, בטל': 04-9971189/9

מסע בחוויה העוצמתית של הלידה. ליהי עמיצור-לובל (צילום: דוברות כללית)
מסע בחוויה העוצמתית של הלידה. ליהי עמיצור-לובל (צילום: דוברות כללית)

בדוק גם

אביטל בוחבוט בורשטיין (צילום: פרטי)

הוועדה לבדיקת מינויים ממליצה לא לאשר את מינויה של אביטל בוחבוט למנכ"ל תאגיד מעיינות זיו

בשל קרבתה לראש עיריית מעלות-תרשיחא ובניגוד לעמדת היועץ המשפטי של התאגיד, הטוען כי אין מניעה למנותה. בוחבוט בורשטיין: "הוועדה שגתה בהחלטתה. אני שוקלת להעמידה למבחן בערכאה משפטית"

חיזוק למעלות. ולדימיר ירמישין צילום: יניב לני

ולדימיר ירמישין חתם בהפועל מעלות

השחקן הוותיק, שכיכב בליגת העל ובנבחרת העתודה של ישראל: "שמח להגיע למעלות, מועדון חם ומשפחתי"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *