יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / גליל מערבי / מושבים וקיבוצים / תושבי מעלות-תרשיחא נגד סניף שופרסל בעיר

תושבי מעלות-תרשיחא נגד סניף שופרסל בעיר

 ברוך מיכאלי (צילום: פרטי)
ברוך מיכאלי (צילום: פרטי)

קבוצה של תושבים במעלות-תרשיחא בראשות חבר המועצה לשעבר ברוך מיכאלי מחתימה על עצומה להורדת המחירים בסניף שופרסל דיל בעיר. מיכאלי מסר, כי נדהם לגלות לפני כמה שבועות כשערך את קניותיו בשופרסל דיל בנהריה, ליד שוק פייסל, שק"ג פלפלים בנהריה זול בשלושה שקלים מאשר במעלות.

מיכאלי בדק ומצא כי רוב המוצרים במעלות יקרים פי אחד וחצי מהמוצרים בסניף בנהריה. מיכאלי פתח עצומה והחתים 150 מתושבי העיר בדרישה להוזיל במיידי את מחירי המוצרים.

בעצומה נכתב: "ישנם פערים של עשרות אחוזים בין סל מוצרים בפריפריה לבין סל דומה באותן הרשתות במרכז הארץ. לתושבי מעלות~תרשיחא נמאס: 'מפסיקים להיות פראיירים ולקנות בשופרסל דיל במעלות'. אנו תושבי מעלות-תרשיחא והסביבה, לא מוכנים עוד לשמש מסחטת כספים עבורכם". על המחאה שמע גם ראש העירייה שלמה בוחבוט שמיד נתרם למאבק ופנה למנכ"ל שופרסל, שנענה לבקשתו של בוחבוט וצפוי להגיע מחר (שישי) למעלות לסיור יחד עם בוחבוט ומיכאלי.

מחירי שופרסל נהריה לעומת מעלות (צילום: ברוך מיכאלי)
מחירי שופרסל נהריה לעומת מעלות (צילום: ברוך מיכאלי)
השוואת מחירים סל מוצרים
השוואת מחירים סל מוצרים שערכו במעלות

בדיוק לפני כשנה היה מאבק ציבורי דומה בסניף שופרסל בשלומי. הודות ללחץ הציבורי של תושבים, המחירים ירדו. לדברי מיכאלי צריך כל הזמן להיות עם האצבע על הדופק היות שכבר לפני שלוש שנים גילה כי יש פער בין סניף מעלות לסניפים אחרים ופנה במכתב להנהלת שופרסל. אך לדבריו אם המחירים לא ירדו משמעותית תקום מחאה גדולה מאוד.

שלמה בוחבוט
בוחבוט (צילום: אדריאן הרבשטיין)

בוחבוט: "כוח הקנייה הוא בידי התושבים והם יכולים להחרים רשת כזו או אחרת במידה אם הם לא ייתנו בה אמון והיא תהיה יקרה מאוד. סניף שופרסל מאוד משגשג בעיר ומנכ"ל הרשת נענה לבקשתי ויגיע לסיור במיידי. אם אנחנו נשב בשקט ונמשיך לקנות לא יקרה כלום, אבל אם נקים קול זעקה, דברים יסתדרו. בפריפריה השכר נמוך ולא ייתכן שדווקא בנקודה הכי חלשה – קניות ומזון- יעלו את המחירים".

מיכאלי מסכם: "אני עושה זאת גם ובעיקר עבור משפחות מהמעמד הנמוך שלרוב אינן נגישות עם מכונית, ודווקא עליהן עושים קופה. 110 אנשים חתמו, שופרסל צריכה שתידלק נורית אדומה".

משופרסל נמסר בתגובה: "אנו מצויים בקשר בנושא מול ראש העירייה ומול התושבים".

בדוק גם

דריסה באזור קניון חוצות - צילום מדא

הולכת רגל נפגעה מאוטובוס בכרמיאל, מצבה בינוני

בשעה 13:16 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב אשר על הולכת רגל שנפגעה מאוטובוס …

ד"ר אורנה שמחון צילום: אדריאן הרבשטיין

"אין בליבי כעס, רק אכזבה"

אני לא מרגישה תחושה של כישלון או של החמצה, זו לא אני אשמה. מי שקיבל את ההחלטה, צריך לשאת ברגשי האשם". ימים קשים עוברים על מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך ד"ר אורנה שמחון בכובעה השני כמנכ"לית הטלוויזיה החינוכית, שהחשיכה לאחרונה את המסך ושלחה את העובדים הביתה. בראיון לרגל פתיחת שנת הלימודים היא פורשת את משנתה החינוכית, מדברת על תשלומי הורים וגם על טרנד החינוך האלטרנטיבי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *