יום שלישי , דצמבר 18 2018
בית / גליל מערבי / מעלות / שחמט בגן הילדים
אליפות שחמט בגני ילדים
סגן אלוף אירופה לנוער אביטל בורוחובסקי מול שחקני העתיד

שחמט בגן הילדים

היום התקיימה תחרות חגיגית לסיכום פרויקט השחמט לילדי הגן ובתי הספר של הצפון. האירוע התקיים במתנ"ס שלומי במעמד מנכ"ל הרשות לפיתוח הגליל עו"ד שמי כהן, מתאם פעולות הג'וינט ישראל בצפון, צביקה כהנא ,ראש מועצת יפיע, עמראן כנאנה , ראש מועצת ביר אל מכסור, ד"ר יאסר חוג'יראת וראש מועצת שלומי, גבריאל נאמן.

המנצחים בתחרות הקבוצתית: נבחרת בית שאן, במקום השני: נבחרת מעלות ובמקום השלישי: נבחרת תרשיחא. המנצחים בתחרות האישית, בה השתתפו 48 משתתפים: במקום הראשון: אופק איסקוב ממעלות, במקום השני: איברהים חייט מתרשיחא ובמקום השלישי:  אור כמיסה משלומי.

האירוע הוא סיכום של תוכנית ראשונה מסוגה, באישורו של משרד החינוך, המקנה לימודי שחמט לילדי גן חובה ובית הספר (עד כיתה ג') שעתיים בשבוע. הפרויקט, ביוזמת המשרד לפיתוח הנגב והגליל, באמצעות הרשות לפיתוח הגליל, ובשיתוף הג'וינט, פועל בשבעה ישובים בצפון.

בכל ישוב לומדים כ-150 תלמידים בעזרתם של מדריכי שחמט מוסמכים, אשר מגיעים פעמיים בשבוע במהלך שנת הלימודים. מטרת הפרויקט הינה לחשוף ילדים בגליל , החל מגן החובה ועד כיתות היסודי במסגרת החינוך הפורמלי, למשחק השחמט. זאת על מנת לייצר נבחרת יישובית שתתחרה באליפות ישראל לגילאים הללו.

רמי טל, מפעיל הפרויקט הוביל את האירוע ובגמר התחרות התקיים טקס ובו חולקו פרסים למשתתפים ולזוכים. אירוע שיא כלל תחרות ראווה בין אביטל בורוחובסקי סגן אלוף אירופה עד גיל 16 עם דור העתיד של השחמט בצפון. לכל המתחרים הוענקו מדליות על השתתפותם וערכת משחק שחמט אישית.

טל: "לימוד משחק השחמט מעשיר את הסביבה החינוכית של הילד ומגביר את תחושת המסוגלות האישית" אמר רמי טל והוסיף "מחקרים מצביעים על קשר ישיר של לימוד משחק השחמט והצלחה בלימודים. משחק השחמט מזמן לילד הצלחות ומלמד אותו לקבל כישלון בכבוד, כשלב חיוני בלמידה, הוא מחייב פעולה על פי חוקים ונורמות התנהגות – שיעור חשוב בתקשורת בינאישית בגיל הרך".

אליפות שחמט בשלומי
אליפות שחמט בשלומי (צילום: המשרד לפיתוח הנגב והגליל)

בדוק גם

אליפות שחמט בשלומי

מועדון השחמט בקריית ביאליק יקיים משחק סימולטאני

במסגרת שיתוף הפעולה של האיגוד הישראלי לשחמט ומפעל הפיס, יתקיים היום (שני) משחק שחמט סימולטאני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *