יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / "הפסקת פרויקט הרכבת לגליל תהיה אחת השערוריות הגדולות במדינה"

"הפסקת פרויקט הרכבת לגליל תהיה אחת השערוריות הגדולות במדינה"

 

ישיבת חירום של ראשי רשויות בצפון
לא נוותר. ישיבת חירום של ראשי רשויות בצפון (צילום: אלכס הובר)

ראשי רשויות בצפון התכנסו היום בצהריים ברמת ישי לכנס חירום שעסק בהקפאת פרויקט הרכבת לפריפריה. הכנס נערך במעמד שר התחבורה ישראל כץ, בעקבות כוונת משרד האוצר לקצץ בתקציבי הרכבת בקו עכו- כרמיאל ובקו רכבת העמקים שנחנך לפני מספר חודשים על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

עדי אלדר וישראל כץ
הרכבת לכרמיאל במתקדמת בקצב מהיר. משיקים את תוכנית הלימודים החדשה (צילום: אלכס הובר)

 יו״ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מעלות שלמה בוחבוט: "קיצוצים בפריפריה הם ריטואל שחוזר על עצמו. אנו מלאי הערכה למשרד התחבורה. אנשים הגיעו לאזור העמק והגליל בגלל הרכבת. מה שעושה המדינה הוא מהלך אנטי כלכלי. השלטון המקומי מאוחד בעניין זה פעם אנחנו יוצאים למאבק קשה.

ראש עיריית כרמיאל עדי אלדר חיזק את השר כץ: "אי אפשר להפסיק עכשיו, אחרי שהעבודות כבר בעיצומן. בשורת הרכבת היא הבשורה הכי חשובה לקידום ופיתוח הגליל והעמק. אנחנו מיישבים את הגליל אנחנו צריכים את הסיוע של הממשלה. אני מאמין  ששר התחבורה וראש הממשלה לא יתנו יד לפגיעה ברכבת.

 כץ: "החלטתי לצאת מיד למאבק. התברר לי מה הכוונות האמיתיות. אם תתקבל החלטה להפסיק את תקציבי הרכבת זו תהיה אחת השערוריות הגדולות בתחום התשתיות במדינת ישראל. לא נאפשר זאת. תשתיות זו צמיחה, זו התפתחות. אנחנו צריכים לתת לכם אמצעים כדי שאתם תעשו את העבודה".

כל תושבי הצפון, הגליל והעמקים מוזמנים להגיע להפגנה שתתקיים ביום שלישי הבא (23.4) בשעה 17.00 בכניסה הראשית לכרמיאל. התושבים מתבקשים לחתום על עצומה בנושא.

בדוק גם

אשר שמואלי (צילום: פרטי)

רשימת שמואלי: ראשי וחברי ועדים למועצת העיר נהריה

יו"ר ההסתדרות במרחב אשר שמואלי שלף השבוע את השפן מהכובע, כשהודיע שיתמודד למועצת העיר נהריה ברשימה עצמאית, שכל חבריה ראשי וחברי ועדים

סמל גיא ריזק - צילום אלכס הובר (2

מצד"ל לצה"ל: סיפורו המדהים של לוחם הסיירת המצטיין

סמל גיא ריזק מכרמיאל, לוחם מצטיין בסיירת גולני, נולד למשפחה נוצרית בדרום לבנון שברחה לארץ לאחר נסיגת צה"ל והתגייר. את אות ההצטיינות קיבל מידי עופר מנדלוביץ', קצין בגולני ומורה באורט כרמיאל, שבנו עוז נהרג בחרמון כלוחם בחטיבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *