בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / האח הגדול הגיע גם למעלות תרשיחא

האח הגדול הגיע גם למעלות תרשיחא

מצלמות אבטחה במעלות
מצלמות אבטחה במעלות (צילום: דוברות עיריית מעלות תרשיחא)

פרויקט המצלמות בעיר הוא חלק מפרויקט "עיר ללא אלימות" שמפעיל המשרד לביטחון פנים. המחשבה מאחורי הצבת המצלמות היא אפשרות להתרעה מהירה על אירועים מיוחדים ומניעה של ונדליזם ואלימות. המצלמות משדרות למוקד העירוני בעירייה וכאשר המוקדנית מאתרת בעיה מיוחדת היא מפעילה את השיטור הקהילתי בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה.

הפעלת המצלמות על ידי המוקדנים בעירייה, תיעשה רק אחרי שאלה יעברו הכשרה מסודרת ויחתמו על טופס מיוחד אשר מציב גבולות מבחינת השמירה על צנעת הפרט. עלות הפעלת הפרויקט עומדת בשלב זה על כ- 850 אלף שקלים שמתוקצבים בעיקר מהמשרד לביטחון פנים אשר מפעיל את הפרויקט.

מנהל מחלקת מערכות מידע  בעירייה, מוטי בן דוד: "פרויקט המצלמות בעיר הוא פרויקט משמעותי ביותר שעבדנו עליו הרבה זמן על מנת לדאוג לביטחון התושבים ורווחתם. הפרויקט בעצם נותן לנו אפשרות לראייה רחבה יותר של המתרחש בעיר בזמן אמת וזמן פעולה למניעת הבעיה. חשוב לזכור שאנו כעת רק בשלב הראשון של הצבת המצלמות ובהמשך נוכל להציב מצלמות נוספות".

 

בדוק גם

"הרומנים של תרשיחא לא פצו פה ולא התלוננו על התנאים שבהם שיכנו אותם". היום, אחרי 60 שנה צילום: איילת קורן

אנחנו כולנו מאותו הכפר

הצד של תרשיחא של הכרתם. הידעתם שבסוף שנות ה-40, תחילת ה-50, דיברו בכפר הערבי שתי שפות? רומנית וערבית? בתחילת השבוע התקיים במושב מעונה מפגש מרגש של בני הקהילה הרומנית של תרשיחא. היו שם זקנים, ניצולי שואה, שהגיעו ארצה באונייה, וילדיהם, שחלקם נולדו בכפר, ובעיקר היו שם הרבה זיכרונות יפים

זכו במדליות. (משמאל לימין) חיים נהוראי ואקנין, לירון שמואל, אלעד פריאל, לוקאס חדאד וניב קחטה צילום: אלכס דר

אליפות ישראל לילדים: מעלות זכתה ב-5 מדליות

שלושה חניכי האקדמיה לאגרוף תאילנדי מעלות, הוכתרו לאלופי ישראל ו-2 נוספים זכו במדליות כסף וארד. המאמן אלכס דר: "אין ספק שעוד נשמע עליהם"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *