מבזקים
בית / גליל מערבי / מעלות / בוחבוט: "להקפיא את מכרזי מחיר מטרה"

בוחבוט: "להקפיא את מכרזי מחיר מטרה"

שלמה בוחבוט
בוחבוט (צילום: רועי שפרניק)

"אם לא יחזירו עוד היום את מענקי המקום בגובה של עד 100 אלף שקלים לרוכשי דירה ראשונה ויגדילו את הסבסוד של הוצאות הפיתוח מ-50% ל-75% באזורי עדיפות לאומית, לערי הפריפריה לא יהיה סיכוי מול ערי המרכז במחיר מטרה", כך מסביר היום (שני) ראש עיריית מעלות שלמה בוחבוט". לדבריו הפריפריה התכוננה לתנופה של בנייה וקליטה של תושבים חדשים בהשקעות של עשרות מיליארדים בתשתיות ותחבורה ירדו לטמיון.

בוחבוט, כתב  לשר האוצר הנכנס משה כחלון ושר הבינוי יואב גלנט, בקשה להקפיא את מכרזי מחיר מטרה וזאת לאור פרסום תוצאות מכרזי מחיר מטרה בראש העין.

לדבריו, תכנית "מחיר מטרה" תופסת תאוצה ונותנת מענה רק לאזורי הביקוש היא מכת מוות לפריפריה, משום שאין תכניות ממשלתיות ופעולות שיטפלו במחירי הדירות בפריפריה, דבר שנחוץ שבעתיים נוכח "מחיר מטרה". כיום דירות במודיעין, בראש העין ובאזורים נוספים במרכז, שיש בהן ותהיה בהן "תכנית מטרה", זולות יותר מדירות בנהריה, כרמיאל, מעלות, דימונה, צפת וכיו"ב (אותן הדירות, באותו מפרט ומטראז' מגורים), ואם הן יקרות יותר, אז זה בכמה אלפי שקלים בודדים.

בוחבוט קורא לממשלה לעצור את תכנית מטרה ולא ליזום תכניות דומות כמו תכנית מחיר למשתכן שמבוססות על סבסוד הקרקע רק באזור המרכז ובמקביל לפעול עוד היום להשבת מענק מקום לרוכשים, כולל למשפרי דיור ממרכז הארץ,  ולהגדי את הסכום 200 אלף שקלים באזורי עדיפות לאומית א'. בוחבוט מוסיף כי אם תתקדם תכנית מטרה, כל תקציבי התחבורה האדירים שהושקעו בפריפריה ירדו לטמיון – הכבישים המהירים והרכבות יוותרו ריקים.

בדוק גם

שחקני הפועל מעלות שמחים בסיום (צילום: עצמי)

הפועל מעלות ניצחה 73:90 את הפועל נצרת עילית

הפועל מעלות של המאמן שי מינסטר נמצאת בתקופה נהדרת, כשהשבוע רשמה ניצחון חוץ מרשים על …

טובה מעוז צילום עצמי

"אתה לוקח אזור תעשייה, שם עליו איקס"

ברשות מקרקעי ישראל עובדים על תוכנית לשינוי ייעוד גבעת תעש: למגורים, תעשייה ומסחר במתכונת של עירוב שימושים. תוכנית שתתממש עוד עשור ועליה ייבנו  2000 יח"ד ויפונו מפעלים. בוועדה המקומית התנהל לאחרונה דיון בנושא שהושהה על ידי חברי הועדה ההמומים מהכוונה לבטל חלק מאזור תעשייה.  התוכנית מסבירה שגבעת תעש וסביבתה יהפכו למרכז היישוב  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *