בית / שרון / חדשות שרון / לראשונה: קבלן נקנס בחריש

לראשונה: קבלן נקנס בחריש

איגוד ערים לאיכות הסביבה שרון כרמל מבצע עבודות פיקוח שוטפות בעיר החדשה חריש שהצטרפה לפעילות האיגוד. עבודות הפיקוח מבוצעות בשיתוף פעולה עם הממונה על מחוז חיפה במשרד הפנים, יוסף משלב, מחוז חיפה של המשרד להגנת הסביבה ופקחי משרד השיכון והמועצה המקומית חריש.

לאחרונה החל פקח האיגוד, משה לבטון, לסייר באתרי הבנייה בחריש כדי לעמוד מקרוב על כך שהבנייה הנרחבת בעיר מתבצעת על פי תקנות איכות הסביבה. עיקר התלונות בתחום איכות הסביבה בחריש הן על אבק כבד הנוצר בעת עבודת הבנייה, כאשר זו לא מבוצעת בסיוע מים המרטיבים את חומרי הגלם ודרכי החצץ שבהן חולפות משאיות, ועל פינוי פסולת לאתרים לא מורשים.

דונה בחריש (הדמיה: ויופוינט)
בניית פרויקט דונה בחריש (הדמיה: ויופוינט)

השבוע רשם הפקח לראשונה קנסות על סך 750 שקלים לקבלן שהפעיל מגרסה ללא מים ויצר ענני אבק שזיהמו באופן ניכר את האוויר ופגעו באיכות חייהם של תושבי השכונות הוותיקות. מהאיגוד נמסר כי לפני רישום הדו"ח הוזהר הקבלן מספר פעמים.

יו"ר האיגוד, יעקב אדרי, ציין: "בימים אלה נבנית באזורינו עיר חדשה וגדולה. תפקידנו הוא להבטיח שבעת הקמת העיר לא נגרמים מפגעים סביבתיים, הן לטווח הקצר, בדמות רעש ואבק, והן לטווח הארוך, בדמות פגיעה בלתי נשנית במשאבי טבע וסביבה. הקמת עיר חדשה היא דבר מבורך, אך יש להקפיד שלא לפגוע באיכות הסביבה ובאיכות חייהם של התושבים בחריש ובאזור כולו".

בדוק גם

הרב יצחק יוסף בחדרה (צילום: ש"ס חדרה)

ביקור המרן

גבעת אולגה לבשה חג עם ביקורו של נשיא בית הדין הגדול מרן הרב יצחק יוסף, …

חדוה יחזקאלי והלוח שנחשף (צילום: באדיבות עיריית חדרה)

התגלה הלוח המקורי ששימש כיתה בבית הספר הראשון בחדרה

הלוח נחשף במהלך עבודות השימור של בית הספר אחד העם שנחנך בשנת 1922. יחזקאלי: "זה יהיה אחד ממרכזי המבקרים היפים. עוד יעלו אלינו לרגל ללמוד שימור מהו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *