בית / שרון / חדשות שרון / לראשונה: קבלן נקנס בחריש

לראשונה: קבלן נקנס בחריש

איגוד ערים לאיכות הסביבה שרון כרמל מבצע עבודות פיקוח שוטפות בעיר החדשה חריש שהצטרפה לפעילות האיגוד. עבודות הפיקוח מבוצעות בשיתוף פעולה עם הממונה על מחוז חיפה במשרד הפנים, יוסף משלב, מחוז חיפה של המשרד להגנת הסביבה ופקחי משרד השיכון והמועצה המקומית חריש.

לאחרונה החל פקח האיגוד, משה לבטון, לסייר באתרי הבנייה בחריש כדי לעמוד מקרוב על כך שהבנייה הנרחבת בעיר מתבצעת על פי תקנות איכות הסביבה. עיקר התלונות בתחום איכות הסביבה בחריש הן על אבק כבד הנוצר בעת עבודת הבנייה, כאשר זו לא מבוצעת בסיוע מים המרטיבים את חומרי הגלם ודרכי החצץ שבהן חולפות משאיות, ועל פינוי פסולת לאתרים לא מורשים.

דונה בחריש (הדמיה: ויופוינט)
בניית פרויקט דונה בחריש (הדמיה: ויופוינט)

השבוע רשם הפקח לראשונה קנסות על סך 750 שקלים לקבלן שהפעיל מגרסה ללא מים ויצר ענני אבק שזיהמו באופן ניכר את האוויר ופגעו באיכות חייהם של תושבי השכונות הוותיקות. מהאיגוד נמסר כי לפני רישום הדו"ח הוזהר הקבלן מספר פעמים.

יו"ר האיגוד, יעקב אדרי, ציין: "בימים אלה נבנית באזורינו עיר חדשה וגדולה. תפקידנו הוא להבטיח שבעת הקמת העיר לא נגרמים מפגעים סביבתיים, הן לטווח הקצר, בדמות רעש ואבק, והן לטווח הארוך, בדמות פגיעה בלתי נשנית במשאבי טבע וסביבה. הקמת עיר חדשה היא דבר מבורך, אך יש להקפיד שלא לפגוע באיכות הסביבה ובאיכות חייהם של התושבים בחריש ובאזור כולו".

בדוק גם

ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה. גידי אהרונוביץ צילום רותי ברמן

חייו מלאים באור ודמיון

הוא מוסיקאי ופסנתרן מילדות ויש לו אוסף של מעל 5000  דיסקים. גידי אהרונוביץ' לא רוצה שיקשרו אותו עם עיוורים שיושבים בחושך. העולם שלו מלא. יש לו תואר שני והוא מלמד מוסיקה בכפר יונה. הוא רוצה להיות אבא והחלום שלו הוא ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה קלאסית

הפגנת הקהילה האתיופית בחדרה (צילום נטע פלג)

חדרה: הקהילה האתיופית הפגינה נגד הרב אסולין

עשרות בני העדה האתיופים הפגינו במשך שעות בכניסת בניין עריית חדרה ביום שני האחרון במחאתם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *