בית / גליל מערבי / מושבים וקיבוצים / להקת המחול הקיבוצית תעלה מופע לזכרה של יהודית ארנון

להקת המחול הקיבוצית תעלה מופע לזכרה של יהודית ארנון

יהודית ארנון
יהודית ארנון ז"ל (צילום: ארכיון הלהקה)

להקת המחול הקיבוצית תעלה המגולל את סיפור חייה המופלא של יהודית ארנון ז"ל מפי חוקרת "יד ושם" נעמה אגוזי, ואת המופע "זיכרון דברים", יצירתו של הכוריאוגרף רמי באר בהשראת סיפור חייה של ארנון ז"ל. הערב יתקיים בשני בסבבים בתאריכים 27-28 בינואר, באולם זכרי שבקיבוץ הגעתון.

יהודית ארנון ז"ל, כלת פרס החברה הבינלאומית לאמנויות הבמה לשנת 1997 וכלת פרס ישראל למחול 1998. נולדה ב-1926 בצ'כוסלובקיה. בגיל 18 גורשה למחנה ההשמדה אושוויץ, שם איבדה את שני הוריה. בהמשך שוחררה על ידי הצבא האדום והצטרפה לתנועת "השומר הצעיר". עם כינונה של מדינת ישראל עלתה ארצה עם בעלה, ידידה אהרנפלד, והשניים התיישבו בקיבוץ געתון, שם גידלו את שלוש בנותיהם. ב-1956 ייסדה את הסטודיו למחול בגעתון והניחה את היסודות להקמת להקת המחול הקיבוצית, אותה ניהלה עד 1996. בית הספר למחול והסדנה שהקימה הוציאו תחתם רקדנים, כוריאוגרפים ויוצרים רבים שעובדים בישראל ובלהקות מובילות בחו"ל. עד יום מותה העבירה שיעורים וטיפחה כישרונות צעירים שזיהתה בסדנה בגעתון.

יצירת המחול "זיכרון דברים" מתמודדת עם נושא זיכרון השואה ומעלה את התמודדותה של ארנון ז"ל עם נושא הזיכרון, בדרך ביטוי אמנותית. באמצעות התמונות הנעות על הבמה כמו בפלאש-בק קולנועי- בזו אחר זו נפרשות אסוציאציות השאולות מזיכרונות הדורות שלא היו שם, אך נחשפו לעדויות וסיפורים בע"פ. זיכרון השואה הוא נושא רלוונטי לחיים כאן ועכשיו ונמצא ברקע ההוויה היומיומית העכשווית.

 

בדוק גם

ענבל גל. צילום: דורון גולן

אשת הברזל

מה מביא אשת עסקים מצליחה עם קריירה ומשכורת מעולה, אמא לשלושה ילדים, שסיימה התמחות במשפטים, להניח לרגע את הכל בצד, רק כדי להשתתף בתחרות "איש הברזל"? ענבל גל עשתה את זה, ובגדול, וגם תאונה קשה, שגרמה לאובדן זיכרון, לא הסיטה אותה מהמטרה שסימנה לעצמה

מירי מסיקה צילום עדי אורני

מירי מסיקה תפתח את אירועי הזמריה בעכו

הזמריה בעכו העתיקה, אולמות האבירים 5-8 באוגוסט 2018  חגיגת זמר ישראלית יצירות חדשות ועיבודים חדשים בפרוייקט מיוחד של  הזמריה ומפעל הפיס. מפגש מקהלות מכל הארץ  בין הקונצרטים: תזמורת ירושלים מזרח ומערב בשיתוף עם האנסמבל הקולי הישראלי, מירי מסיקה, הכל עובר חביבי, הגבעטרון ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *