יום חמישי , ספטמבר 20 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / הסוף של האקליפטוסים בשדרה ההיסטורית

הסוף של האקליפטוסים בשדרה ההיסטורית

רכבת ישראל קיבלה היתר מקרן קיימת לישראל לכרות 14 עצים בשדרה ההיסטורית בכניסה למושב בוסתן הגליל. 
ביום חמישי שעבר וביום ראשון ושני השבוע, קיבלו תושבי היישוב הודעה, כי העצים יכרתו בין השעה 9:00 ל-15:00. קבלן העבודות של הרכבת כבר כרת 13 עצים בתוואי המסילה.

ההחלטה לכרות את העצים עוררה זעם רב בקרב התושבים. אחד מהם אמר: "כשאני עובר ורואה את העצים נכרתים נצבט לי הלב, אלה עצים טובים שפשוט הולכים לכריתה סתם".

השדרה בבוסתן הגליל השבוע
היו עצים. השדרה בבוסתן הגליל השבוע (צילום: אושרי כהן)

הדיון על העצים בשדרה מתנהל זה שלוש שנים. בכוונת רכבת ישראל, על פי התכנון המקורי, היתה כריתה של 25 עצים. הם כבר סומנו באיקס אדום. עוד קודם לכן נערך שימוע לנציגי הרכבת, הוועד וקק"ל, ולאחריו יצאו תושבי הבוסתן להפגין. יצוין, כי חלק מהעצים הם בני 90 שנה.

מבדיקת של "צפון- 1" השבוע עולה, כי יערנים של קק"ל ערכו "פרויקט" על כל עץ שסומן לכריתה והביאו אותו לדיון בוועדה מיוחדת. לאחר השימוע הוחלט כי הבקשה של הרכבת לא תתקבל וקק"ל דרשו לצמצם את הפגיעה בעצים ולשנות את התוואי. עצים בריאים ויפים הוצאו מהרשימה. עוד נודע כי העץ ה-14 עדיין לא נכרת. על פי גורם המעורה בפרטים, ניתן להציל אותו בשינוי התוואי. לדברי אותו גורם, העצים שנכרתו לא היו בעלי ערך היסטורי.

מקק"ל נמסר בתגובה: "פקידי היערות המחוזיים של קק"ל אישרו את בקשת רכבת ישראל לכריתת 14 עצי אקליפטוס בבוסתן הגליל, לאחר שפעלו לצמצם עד למינימום ההכרחי את מספר העצים שייכרתו".

מרכבת ישראל ומראש מועצת מטה אשר יהודה שביט לא התקבלה תגובה עד סגירת הגיליון.

בדוק גם

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

רינה גרינברג עם משה קונינסקי צילום אלכס הובר

כרמיאל: מלחמת השלטים של רינה גרינברג סיבוב נוסף

קונינסקי: " כל התרגילים המטופשים נועדו לנסות ולפגוע באינטליגנציה של תושבי כרמיאל, שהם חכמים יותר ממה שהיא חושבת"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *