בית / גליל מערבי / מושבים וקיבוצים / "הייתי חייבת לעורר שינוי"

"הייתי חייבת לעורר שינוי"

הכנסת האורחים בבית משפחתה של מעצבת האירועים אנעם סלמאן מהכפר ירכא הייתה מושלמת והוכיחה שהמסורת, למרות הכל, ניצבת בראש סדר העדיפויות. או במילים אחרות: האורחים בבית מרגישים כמו  מלכים. כך מרגישה סלמאן, אשה יפיפייה, בת 43, מפיקת האירועים הראשונה בעדה הדרוזית שמגשימה חלומות לזוגות צעירים ביום חתונתם. בנוסף היא מגשימה את חלומה הפרטי שרקמה לה עוד בילדות: לעצב חופות ואירועים בסגנון ייחודי.

נפגשתי עם סלמאן בבית משפחתה בכפר ג'וליס. היא הייתה נרגשת. אשה צנועה ועדינה מאוד המתארת את הסיפוק העצום שהיא חשה כאשת עסקים בגליל, שלפני שלוש שנים נרתמה להגשים את חלומה להפיק אירועי יוקרה, לצד סיפור חייה המורכב, והקשה בו היא מטפלת ומלווה את בעלה נבי סלמאן, שוטר בדימוס, שנפצע לפני שבע שנים בתאונת דרכים קשה.

לזוג סלמאן יש שלושה ילדים: רולאן, ניל ודן בני 18, 14, 8.  בנה הבכור התגייס השבוע לצה"ל במסלול עתודאי. לראשונה אמו פגשה אותו על מדים. סלמאן מתארת איך חשה גאווה גדולה שבנה חייל במדינת ישראל, אך לצד זה כמו כל אמא, החשש הוא גדול בעיקר בימים אלה בהם יש הסלמה במצב הביטחוני בארץ.  כל בני משפחתה של סלמאן שירתו בצבא וחלקם אף בתפקידים בכירים.

 

היא נולדה וגדלה בג'וליס, ומתארת שחוותה ילדות שמחה מאוד. המשפחה התפרנסה מעבודות חקלאות ומטעי זיתים, ואביה התנדב לצבא עוד בשנות ה-50. כילדה ידעה שהיא תהיה שונה, תשבור את תקרת הזכוכית ולא תעבוד בעבודות רגילות. "ידעתי שאני לא אהיה אדם רגיל, לא אעבוד בעבודות רגילות, חשבתי על עסקים מאז שאני קטנה. אפילו גידלתי פרחים ומכרתי אותם בשכונה, היה לי ראש עסקי וזה לא הרפה ממני.  

 "בנערותי התחלתי לחשוב על עסק שקשור בחתונות. חשבתי לעשות חתונות כמו באגדות ולא ידעתי איך לממש את החלום שלי. התחתנתי בגיל 23. ראיתי את זה כהישג גדול שלא התחתנתי מוקדם, כי רציתי ללמוד ולהתפתח. מעולם לא ניהלתי אורח חיים דתי אלא מסורתי בלבד ותקופה קצרה אחרי החתונה הסרתי את הרעלה המסורתית, בעידודו של בעלי. החתונה הראשונה שעיצבתי הייתה של חברתי בשביל התחביב , ואז עצרתי את החלום. נולדו לי ילדים, התחלתי ללמוד עיצוב פנים, ידעתי שיגיע הרגע המתאים".

הסיפור המלא יפורסם מחר ב: "צפון 1".

אשה חזקה ומצליחה. אנעם סלמאן (צילום: דורון גולן)
אשה חזקה ומצליחה. אנעם סלמאן
(צילום: דורון גולן)

בדוק גם

בית ספר גליל מקבלים ילדי כיתה א

אהלן וסהלן פי -סף אלאוול – שלום כיתה א'

ב-1 לספטמבר תיפתח שנת הלימודים ובקיבוץ אשבל במשגב ייפתח בית הספר הדו לשוני גליל, בו …

סינטיה קנטורוביץ (צילום פרטי)

סינטיה רוצה להגשים חלום: ספר ילדים ראשון בארץ על הורים שחלו במחלת הסרטן

רק 6000 אלפים שקלים נותרו לגיוס בקמפיין המונים כדי שספרה של סינטיה קנטורוביץ, תושבת קיבוץ יחיעם, ייצא לאור. הספר עוסק בהתמודדות של ילדים עם מחלת הסרטן שאובחנה אצל בני המשפחה. ""כי "הוא סיפור טוב, כי אין עוד אחד כזה, כי הוא נחוץ וחשוב", מסבירה בעיצומו של הקמפיין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *