מבזקים
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בית לוחמי הגטאות ציין 70 שנה למרד סוביבור

בית לוחמי הגטאות ציין 70 שנה למרד סוביבור

בית לוחמי הגטאות קיים בשבוע שעבר טקס לציון 70 שנה למרד סוביבור. באירוע השתתפו הניצולים האחרונים ונכדתו של אלכסנדר פצ'רסקי מפקד המרד, שתרמה את ה"חולצה המיתולוגית" אותה קיבל המפקד מהמאהבת שלו ל"מזל" לפני הבריחה מסוביבור.

את החולצה שקיבל סבה מידי לוקה, אסירה יהודייה מהולנד במחנה סוביבור. "רומן" שהתנהל לכאורה בין פצ'רסקי לבין לוקה, אפשר לפצ'רסקי לעבור בין אגפים שונים במחנה ולתכנן עם אסירים אחרים את המרד ומהלכיו. החולצה ניתנה לו כקמע לקראת המרד. לוקה לא שרדה את הבריחה מהמחנה.

לאירוע הגיעו במיוחד מרוסיה ארקדי וייס פפיר ניצול סוביבור האחרון, סמיון רוזנפלד שחי בארץ ונטליה לדצ'נקו, נכדתו היחידה של אלכסנדר פצ'רסקי מפקד המרד. בין האורחים והדוברים בטקס היו גם השרה לקליטת עליה סופה לנדבר, מנכ"לית בית לוחמי הגטאות ענת ליבנה, מנכ"ל חברת עמיגור יובל פרנקל, ד"ר יצחק ארד, וטרנים של הצבא האדום וניצולי שואה, יורי קנר מהארגון RJC – Russion Jewish Congress, שגרירים ואישי ציבור.

נטליה לדצ'נקו והחולצה שנתרמה לבית לוחמי הגטאות (צילום: ליאת גוטיארז)
נטליה לדצ'נקו והחולצה שנתרמה לבית לוחמי הגטאות (צילום: ליאת גוטיארז)

בדוק גם

טרם התקבלו ממצאים. הביוב שהציף את חלקה הצפוני של העיר (צילום: פרטי)

מדוע לא משדרגים את קו הביוב ברחוב ז'בוטינסקי? 

תושבי  רחוב ז'בוטינסקי  ופינסקר בנהריה סובלים מידי יום מהבנייה המסיבית בצד המערבי של העיר.  באזור הים …

אביטל בוחבוט בורשטיין (צילום: פרטי)

מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו: "תתבייש לרקוד על הדם"

כך ענתה מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו אביטל בוחבוט - בורשטיין למהנדס מועצת שלומי טל חמי, כשפנה לממונה על התאגידים והתלונן על היעדר טיפול בגלישת שפכים לחוף בצת המזהם את הנחל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *