יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בית לוחמי הגטאות ציין 70 שנה למרד סוביבור

בית לוחמי הגטאות ציין 70 שנה למרד סוביבור

בית לוחמי הגטאות קיים בשבוע שעבר טקס לציון 70 שנה למרד סוביבור. באירוע השתתפו הניצולים האחרונים ונכדתו של אלכסנדר פצ'רסקי מפקד המרד, שתרמה את ה"חולצה המיתולוגית" אותה קיבל המפקד מהמאהבת שלו ל"מזל" לפני הבריחה מסוביבור.

את החולצה שקיבל סבה מידי לוקה, אסירה יהודייה מהולנד במחנה סוביבור. "רומן" שהתנהל לכאורה בין פצ'רסקי לבין לוקה, אפשר לפצ'רסקי לעבור בין אגפים שונים במחנה ולתכנן עם אסירים אחרים את המרד ומהלכיו. החולצה ניתנה לו כקמע לקראת המרד. לוקה לא שרדה את הבריחה מהמחנה.

לאירוע הגיעו במיוחד מרוסיה ארקדי וייס פפיר ניצול סוביבור האחרון, סמיון רוזנפלד שחי בארץ ונטליה לדצ'נקו, נכדתו היחידה של אלכסנדר פצ'רסקי מפקד המרד. בין האורחים והדוברים בטקס היו גם השרה לקליטת עליה סופה לנדבר, מנכ"לית בית לוחמי הגטאות ענת ליבנה, מנכ"ל חברת עמיגור יובל פרנקל, ד"ר יצחק ארד, וטרנים של הצבא האדום וניצולי שואה, יורי קנר מהארגון RJC – Russion Jewish Congress, שגרירים ואישי ציבור.

נטליה לדצ'נקו והחולצה שנתרמה לבית לוחמי הגטאות (צילום: ליאת גוטיארז)
נטליה לדצ'נקו והחולצה שנתרמה לבית לוחמי הגטאות (צילום: ליאת גוטיארז)

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *