בית / גליל מערבי / מה שטמפון אחד יכול לגרום

מה שטמפון אחד יכול לגרום

צעירה בת 18 תושבת הצפון, אושפזה בסוף השבוע שעבר במצב קשה במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים לגליל המערבי בנהריה בעקבות קריסת מערכות גוף. במהלך הטיפול התברר, כי מצבה התדרדר ככל הנראה מתסמונת ההלם הרעלי, שמאופיינת בזיהום על רקע שימוש לקוי באמצעי הגיינה נשי.

  צילום אילוסטרציה
(צילום אילוסטרציה)

מנהל המחלקה לטיפול נמרץ כללי בביה"ח בנהריה ד"ר ניקולא מחול: "הצעירה הגיעה עם חום גבוה, שלשולים, חולשה ומדדים חיוניים לא יציבים. במהלך הבדיקות שעברה הובהר, כי היא סובלת מקריסת מערכות שנבעה ככל הנראה על רקע אי החלפת טמפון".

הרופאים החלו בטיפול אנטיביוטי מוגבר ומתן נוזלים שנועד לשקם את הפגיעות הפנימיות. זיהום משימוש לא נכון באמצעי הגיינה נשי אינו שכיח, אך בבית החולים בנהריה מציינים, כי מדובר במקרה שני בחודשים האחרונים. המקרה הקודם היה של צעירה בת 28 תושבת האזור שהובהלה במצב קשה מאוד וטופלה במשך מספר שבועות וכעת היא נמצאת בשלבי שיקום ארוך.

מנהלת היחידה להיריון בסיכון גבוה וסגנית מנהל האגף לבריאות האישה בבית החולים בנהריה, ד"ר אלה אופיר: "ראשית חשוב להימנע משימוש בטמפון בעת שהאישה לא נמצאת במחזור וכן, בתקופה שבין מחזור אחד לאחר. יש חשיבות להשתמש בטמפון עם כושר ספיגה הנמוך ביותר ולהקפיד להחליפו מדי ארבע עד שש שעות. אנחנו ממליצים לא לישון עם טמפון בלילה ולהיות ערים לשינוי במצב הגופני. בכל מקרה של פריחה, אדמימות, חולשה או חום גבוה, יש להוציא מיד את הטמפון ולפנות לטיפול רפואי".

 

בדוק גם

ענבר בזק בכנס בריאות בגליל - צילום יחצ

שקיפות בזק: כראשת מועצה אחשוף את יומן העבודה שלי לציבור

ענבר בזק, המתמודדת לראשות מועצת משגב: כראשת מועצה אחשוף את יומן העבודה שלי לציבור

נחל הגעתון

נחל הגעתון ישוקם בתקציב של 25 מיליון שקלים

הסוף לסירחון בגעתון? הממשלה אישרה ביום ראשון את תכניתו של שר האנרגיה, יובל שטייניץ, "תכנית אסטרטגית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *