יום שישי , ספטמבר 21 2018

נימה של ביקורת

יו"ר ועדת הביקורת ויו"ר האופוזיציה משה קונינסקי, הודיע לראש העירייה ולמנכ"ל העירייה על השהיית פעילות ועדת הביקורת.

קצפו של קונינסקי יצא כאשר התברר לו כי למרות שכינס את ועדת הביקורת למרתון של ישיבות ארוכות במטרה לדון בדוחות המבקר לשנים 2008-2013 ולמרות שסוכם בוועדה ואושרר בישיבת מועצת העיר כי על כל הגופים המבוקרים להשיב לדרישות הוועדה לתיקון הליקויים שהובאו בפניהם, עד לסוף שנת 2014, טרם הוגש הדוח המסכם לוועדה וגופי סמך, ומחלקות עירייה שנדרשו להשיב לא עשו זאת ולא קיימו את הנחיות מועצת העיר וועדת הביקורת.

משה קונינסקי (צילום: גיל גולדשטיין)
"מאמין שתפקיד וועדת הביקורת הוא לשפר ביצועים". משה קונינסקי (צילום: גיל גולדשטיין)

במכתב ששיגר קונינסקי למנכ"ל העירייה הוא קובל: "אני מבין כי הגופים המבוקרים כלל לא קיבלו הודעה מסודרת ורשמית כי הם נדרשים להגיב עד לסוף דצמבר האחרון על תיקון הליקויים שנדרשו לבצע. הודעה לגופים המבוקרים הייתה באחריות מנכ"ל העירייה והמבקר. מאידך, המבקר לא ריכז את הנתונים ולא עדכן אותי על כך שהנושא לא מטופל".

בהתאם לכך, החליט קונינסקי שלא לכנס את ועדת הביקורת שנועדה להתכנס ולדון השבוע בדוחות הביקורת לשנת 2013 ובמקביל הודיע כי לא יכנס את הוועדה עד אשר כל הגופים המבוקרים יעבירו את התייחסותם.

קונינסקי: "אני מאמין שתפקיד ועדת הביקורת הוא לשפר ביצועים, לשפר תהליכים, ליעל את המערכת ולהשביח את השירות לציבור התושבים, ואם לא יתאפשר לי לעשות כן אפנה למבקר המדינה, אעדכן אותו על המצב ואדרוש את התערבותו".

מבקר עיריית כרמיאל יוסי אבן צור: "בשל עיכובים בעבודתי השוטפת, נגרם האיחור בהבאת הסיכומים עד לסוף דצמבר. בימים אלו אני שוקד על עיבוד התגובות של המבוקרים שהתקבלו ומיד עם הסיום אניחם על שולחן הוועדה".

בדוק גם

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

רינה גרינברג עם משה קונינסקי צילום אלכס הובר

כרמיאל: מלחמת השלטים של רינה גרינברג סיבוב נוסף

קונינסקי: " כל התרגילים המטופשים נועדו לנסות ולפגוע באינטליגנציה של תושבי כרמיאל, שהם חכמים יותר ממה שהיא חושבת"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *