בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מניעת אלימות זוגיות בתוכנית ייחודית בביה"ס פסגות

מניעת אלימות זוגיות בתוכנית ייחודית בביה"ס פסגות

בחודשים אוקטובר- דצמבר התקיימה בבית הספר פסגות התוכנית "חברות וזוגיות ללא אלימות" המשותפת למשרד הרווחה והשירותים החברתיים, משרד החינוך ותוכנית "עיר ללא אלימות".

הנושאים הנלמדים בכיתות במסגרת התוכנית, המועברת בשכבות י"א בכל בתי הספר התיכוניים בעיר, מתמקדים בזוגיות נורמטיבית ומניעת אלימות בזוגיות. במהלך התוכנית, צפו תלמידי השכבה בהצגה "להכאיב וללטף", מונולוג של גבר אלים, שבסופה התקיים דיון עם השחקן על סוגיות חשובות כמו נורות אדומות לאלימות בקשר זוגי, אחריות חברתית ופנייה לייעוץ וסיוע במקרה בו חווים או יודעים על זוגיות אלימה.

לסיכום התוכנית, נערך יום שיא במסגרתו צפו התלמידים בסרט הדוקומנטרי "עזה כמוות" על רציחתה של החיילת עינב רוגל ז"ל על ידי בן זוגה לאחר שנהג בה באלימות. לאחר הצפייה בסרט שוחחו התלמידים עם אמה של עינב, נורית רוגל, שענתה בכנות ובפתיחות לשאלות התלמידים.

בהמשך היום, הועברו פעילויות חווייתיות בכיתות על ידי צוותים של עובדים סוציאליים מהמרכז לטיפול במשפחה ומהמינהל לשירותים חברתיים. לסיום, קיבלו התלמידים דף המפרט את הנורות האדומות לאלימות בקשר זוגי, ועט עם הכיתוב "אני אומר לא לאלימות" ומספרי טלפון לפנייה לעזרה וייעוץ.

התלמידים, כמו גם צוות השכבה, סיכמו יום זה בפרט ואת התוכנית בכלל כמשמעותיים ותורמים להגברת ההבנה והמודעות לנושא.

בדוק גם

הגולש מרוסק צילום: פרטי

 בית המשפט: לישראל בן עזרא אין זכויות יוצרים על פסל הגולש

פסל הגולש מסרב לרדת מסדר היום. בית הדין האזורי לעבודה בחיפה דחה לאחרונה את תביעתו …

אמבולנס נרגם באבנים (צילום צוות מד"א אשר)

נעצר חשוד בתקיפת צוות מד"א בעכו העתיקה

המשטרה עצרה לפנות בוקר (שבת) בעכו חשוד בתקיפת צוות מד"א וגרימת נזק לשני אמבולנסים. בתום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *