בית / גליל מערבי / כרמיאל / לראשונה בישראל: להקת המחול הלאומית של אוקראינה

לראשונה בישראל: להקת המחול הלאומית של אוקראינה

כמדי שנה צפויים המופעים המרכזיים שייערכו בשלושת ימי הפסטיבל באמפיתאטרון למשוך עשרות אלפי חובבי מחול וריקוד. הלהקה, הנקראת על שמו של המלחין והמנצח האוקראיני הנודע גרגורי ויריובקה מגיעה לראשונה לישראל במופע מרהיב עם עשרות משתתפים, מאות תלבושות ססגוניות ומוסיקה סוחפת. הלהקה מציגה קטעים נבחרים של התרבות העממית האוקראינית, שירים וריקודים אתניים של עמים מכל רחבי העולם. במופע קטעים מיוחדים המשלבים מוסיקה, שירה ומחול גם יחד. רמת המקצועיות הגבוהה של הלהקה העניקה לה את התואר 'להקת המחול האקדמית' ובשל תרומתה הגדולה לשימור ולקידום התרבות האוקראינית קיבלה את התואר 'הלהקה הלאומית של אוקראינה'.

פלקט אוקרינה
להקת המחול של אוקראינה. פלקט אוקרינה (צילום: יח"צ)

הלהקה נוסדה ב-1943 ומאז הופיעה בהצלחה רבה בלמעלה מ-60 מדינות בכל יבשות העולם. את מופע הנעילה 'כרמיאל 2013' ינחה ניקי גולדשטיין ובו יקחו חלק הזמרים דנה אינטרנשיונל ודניאל סולומון. במופע, מיטב יצירות המחול שנוצרו על ידי הכוריאוגרפים המובילים במחול הישראלי בהשתתפות כ-3,000 רקדנים ובליווי תזמורת משטרת ישראל בניצוחו של איתן סובול.

להקת הפולקלור הלאומית של אוקראינה, יום חמישי (26.7), 20:30,  במרכז הקונגרסים בחיפה.  רכישת כרטיסים בקופות "עונות חיפה". טל:  04-8629959

כל הכתבות, העדכונים וזמני ההופעות במוסף "פסטיבל מחול כרמיאל

בדוק גם

נעם סאלח (צילום: פרטי)

רוכבים בנעם

מסע האופניים "רוכבים בנעם" לזכרו של נעם סאלח, תושב פרדס חנה- כרכור יתקיים ביום חמישי …

ענבר בזק בכנס בריאות בגליל - צילום יחצ

שקיפות בזק: כראשת מועצה אחשוף את יומן העבודה שלי לציבור

ענבר בזק, המתמודדת לראשות מועצת משגב: כראשת מועצה אחשוף את יומן העבודה שלי לציבור