יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / גליל מערבי / בחירות מקומיות בגליל המערבי / כרמיאל: רותם ינאי מהבית היהודי – סגן ראש העירייה ללא שכר

כרמיאל: רותם ינאי מהבית היהודי – סגן ראש העירייה ללא שכר

ההסכם הקואליציוני הראשון לקדנציה הנוכחית נחתם אתמול (רביעי). ההסכם נחתם בין רשימתו של עדי אלדר "כרמיאל ביתנו ושלנו" ורשימת הבית היהודי בראשות רותם ינאי. מעמד החתימה התקיים בלשכת עדי אלדר בהשתתפות ממלאת מקומו וסגניתו רינה גרינברג וסגנית ראש העירייה שולה כהן. עם רותם ינאי הגיע גיא מרציאנו מהבית היהודי.

סיעת הבית היהודי בכרמיאל קיבלה שני מנדטים, כך שחברי הקואליציה מטעמה יהיו ינאי ולנה פסריובה. את המשא ומתן ניהל מ"מ מנכ"ל העירייה, מנחם טפר, שציין כי התהליך עם חברי הבית היהודי התנהל בנעימות ובענייניות.

ההסכם קובע כי רותם ינאי יהיה סגן ראש העירייה בתואר (ללא שכר), ויועמדו לרשותו משרד ושירותי משרד בבניין העירייה. הרשימה תקבל ייצוג יחסי בוועדות העירייה ובגופי הסמך – נציג אחד בחברה הכלכלית ונציג אחד בדירקטוריון אזור התעשייה בר-לב.

סוכם, כי הגדלת הקואליציה תהיה בהסכמת שתי הסיעות. ינאי יהיה יו"ר ועדת הספורט, תרבות ופנאי. סיעת הבית היהודי תוזמן לכל הפורומים האסטרטגיים. סעיף חשוב בהסכם הקואליציוני, קובע כי סיעת כרמיאל ביתנו ושלנו תתמוך בנציגי הבית היהודי למועצה הדתית. בימים הקרובים אמור להיחתם הסכם קואליציוני נוסף עם הליכוד בראשות עו"ד קורן נוימרק.

ינאי: "עכשיו אפשר כבר להתחיל לעבוד. המו"מ התנהל ברוח טובה וחיובית. אנחנו רואים עצמנו כהמשך של העשייה בעיר. ההישג הוא של התושבים. כל מהלך שייעשה יהיה בראיית טובת התושבים".

נודע, כי אלדר נפגש גם עם חברי רשימת "יחד", אולם לפי שעה מסתמן כי הם לא יהוו חלק מהקואליציה. פנחס סירוקה מ"יחד": "הייתה פגישה , כל צד השמיע את עמדותיו. העלינו את הדרישות שלנו, שהן בעיקר ייצוג מכובד בכל מה שנעשה בעיר. בעקרון אנחנו בעד קואליציה כמה שיותר רחבה, אם אפשר מקיר לקיר, ובכל מקרה קואליציה לא בכל מחיר".

ומה יעשו ברשימת מהפך של משה קונינסקי? הדובר אלירן ברקת: " לא אצה לנו הדרך. אנחנו לא ממהרים לאף מקום. אלדר מקיים מגעים קואליציוניים עם הרשימות הקטנות, שם, כך הוא חושב, הדרך לקואליציה תהיה עבורו קלה יותר. אבל זו תהיה קואליציה חלשה. אם יהיה לנו מה לספר לכלי התקשורת, נודיעכם".

"עכשיו אפשר כבר להתחיל לעבוד". אלדר וינאי חותמים (צילום: עיריית כרמיאל)
"עכשיו אפשר כבר להתחיל לעבוד". אלדר וינאי חותמים (צילום: עיריית כרמיאל)

בדוק גם

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

רינה גרינברג עם משה קונינסקי צילום אלכס הובר

כרמיאל: מלחמת השלטים של רינה גרינברג סיבוב נוסף

קונינסקי: " כל התרגילים המטופשים נועדו לנסות ולפגוע באינטליגנציה של תושבי כרמיאל, שהם חכמים יותר ממה שהיא חושבת"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *