בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / כרמיאל מצטרפת למהפכת המיחזור

כרמיאל מצטרפת למהפכת המיחזור

הפח הכתום
הפח הכתום (צילום ארכיון)

כרמיאל הצטרפה למהפכת המיחזור עם הגעתו של הפח הכתום לעיר, שיוצב בשכונות הגדולות.  בכך כרמיאל העיר תיקח חלק חשוב במימוש חוק האריזות, שאושר לפני שלוש שנים בכנסת. במסגרת מהפכת המיחזור, אריזות המוצרים הופכות לפסולת מידי יום ומהוות כ- 50 אחוז מהנפח, ואילו הטמנתן מביאה לצמצום השטחים הפתוחים ולזיהום הקרקע. 

 יישום החוק החדש בעירייה יתבצע על ידי תאגיד ת.מ.יר, שהחלו להציב בעיר פחים כתומים לצד הפחים הירוקים והציבור מתבקש להשליך אליהם את כל סוגי האריזות. הפרדת פסולת האריזות תביא לשינוי התנהגותי של כל התושבים בעיר. מתוך הבנה שהמהלך מלווה בהסברה במערכת החינוך ובפורומים נוספים. מובילי הפרויקט בעירייה יזמו מספר מפגשים בשבועיים האחרונים. מפגשים אלו הכינו את הקרקע להצבת הפחים הכתומים בשלב א' בשכונות: רבין, הגליל, גבעת רם, מכוש ואירוסים.

פעילות חינוכית
במסגרת תכנית ההסברה, הוצגה התכנית למנהלי מחלקות מינהל איכות סביבה ותברואה בעירייה. מנהלי המחלקות במינהל יהוו זרוע מסייעת להצלחת התכנית על ידי תמיכה תפעולית והסברתית. נערכו מפגשי הדרכה לגננות בנושא הפרדת פסולת אריזות. הגננות קיבלו הסבר על חשיבות ההפרדה ואופייה וכן ערכה להסברת הנושא בגנים. בנוסף גני החובה, במסגרת תכנית חינוכית בנושא "תרבות הצריכה" יקבלו הדרכה בגנים על ידי מדריכי בית ספר למיחזור. חומרי הסברה יחולקו לבתי התושבים בשכונות שבשלב א' ופחים כתומים יוצבו במהלך השבוע. 

מעיריית כרמיאל נמסר: "אנו פונים לציבור לשתף פעולה עם ההפרדה ולהפוך את כרמיאל לרשות מובילה בתחום". ראש העירייה, עדי אלדר הוסיף: "ביכולתו של כל אחד ואחד מאיתנו לתרום, בצעד קטן למהלך גדול, לנו לסביבה ולדורות הבאים".

בדוק גם

המטרה: לקבל הכרה כגן מוכר ורשמי. חברי "חיים ביחד" צילום: אדריאן הרבשטיין

גן שלנו מה נחמד הוא

ב-2 בספטמבר ייפתח בקיבוץ עברון גן דו לשוני, ראשון מסוגו בחברה הקיבוצית ובגליל המערבי. ילמדו בו שמונה ילדים יהודים מהקיבוץ ושמונה ילדים ערבים מהכפר מזרעה הסמוך. מאחורי היוזמה עומדת עמותה, שחבריה יהודים וערבים, מאמינים שאפשר גם אחרת ושהשלום מתחיל בתוכנו

המרכז הרפואי זיו - צילום המרכז הרפואי זיו

התפרצות העכברת; "אם יש חשד לבוא להיבדק"

חשש לקיומה של מחלת הלפטוספירוזיס Leptospirosis (עכברת ) במקורות מים טבעיים, ברמת הגולן. תשעה בני אדם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *