יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / כרמיאל: הקדמה נעצרה בכניסה לעיר

כרמיאל: הקדמה נעצרה בכניסה לעיר

לאחרונה התבשרנו שבכניסה המערבית לכרמיאל במפגש פסי הרכבת יהיה מחסום מהסוג הישן ולא תהיה הפרדה מפלסית כמקובל בפרויקטים מסוג זה בעשורים האחרונים אפילו בישראל. משמעות ההחלטה, בהנחה ובהתאם לפרסומים המדברים על שתי רכבות בשעה כי מדובר בכ 20 דקות בכל שעה הערכה זהירה בהם הכניסה המערבית לכרמיאל תהיה סגורה.

כיום סובלים תושבי העיר מפקקים בכביש 85 וביציאה מהעיר במספר שעות קריטיות בוקר ועבר עת יוצאים וחוזרים מעבודה מחוץ לעיר. בהתחשב בעובדה זו, ניתן בקלות להבין מה יקרה עת הרכבת תתחיל לפעול והמחסום יורד פעם בשעה או פעמיים בכל שעה.

הדמית  תחנת רכבת כרמיאל (צילום: אלכס הובר)
הדמית תחנת רכבת כרמיאל (צילום: אלכס הובר)

אלי שור תושב העיר קובל: "למרות תמיכתנו והבנה של התרומה הגדולה שתביא הרכבת לכרמיאל איננו יכולים לקבל את הקטסטרופה התחבורתית שתתרחש בכניסה המערבית וסביבותיה. אנו קוראים לתושבי כרמיאל בשיתוף עירית כרמיאל להתארגן ולמנוע את הצרה הזו ולגרום למשרד התחבורה להקים הפרדה מפלסית בהתאם לחוקי המדינה והחלטות הממשלה".

מחברת נתיבי ישראל נמסר בתגובה: "החברה הינה רק זרוע מבצעת של ההחלטות התכנוניות של המשרד אנא פני לדובר משרד התחבורה".

ממשרד התחבורה נמסר: "הצבת המחסום הינה זמנית, עד סיום בנייתו של המחלף. הצבתו הכרחית למען בטחון הנהגים והולכי הרגל באזור".

 

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *