מבזקים
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / כרמיאל ברשימת הערים בהן התגלתה עופרת במים

כרמיאל ברשימת הערים בהן התגלתה עופרת במים

בין היישובים שבהם נמצאה עופרת בכל הבדיקות של ספקי המים גם כרמיאל. מתוצאות הבדיקות של תאגידי המים והרשויות המקומיות שבוצעו בתשתיות המים העירוניות בין אוקטובר 2015 לאוקטובר 2016, כפי שהן מתפרסמות באתר משרד הבריאות, עולה כי ב-29 יישובים בישראל העופרת היא רכיב קבוע במי השתייה בשנה האחרונה לפחות.

במשרד הנחו את הציבור לבצע בדיקת מתכות בבניינים ישנים ולתקן את הצנרת במקרה הצורך.  אדם טבע ודין: האוצר צריך לסייע למשפחות קשות יום במימון הבדיקות . המשרד גם הנחה ספקי מים ומנהלי מוסדות לבדוק את מערכות אספקת המים של בניינים ציבוריים מדי כמה שנים. ברוב המקרים מדובר, אמנם, בריכוז הנמוך מהתקן שנקבע לעופרת במי שתייה.

מנכ"ל תאגיד עין כרמים עוזי אגוז (צילום: עליזה רוזן)
מנכ"ל תאגיד עין כרמים עוזי אגוז (צילום: עליזה רוזן)

כיצד מתמודדת עיריית כרמיאל מול תאגיד עין כרמים עם הנתון המדאיג?

תאגיד המים עין כרמים מסר בתגובה: "מבצע בקרה על איכות המים באופן רציף וסדיר, במעבדות המאושרות על ידי  משרד הבריאות. תכנית הדיגום נקבעת על ידי משרד הבריאות ותוצאותיו מבוקרות על ידו. בבדיקת מתכות שהתבצעה במהלך 2015 נמצא כי רמת המתכות הינה ברמה תקינה ותואמת לתקן .המים המסופקים לצרכנים בעיר כרמיאל, הינם באיכות טובה ולא קיים שום חשש לשימוש בהם".

 

בדוק גם

הפך לסמל שוויון. בארי הובר צילום טלי לוסקי

ציון דרך: בארי הובר עולה לגן עירייה

"הבן שלי יהיה טייס", אומרת כרמית הובר, שנאלצה לעבור להתגורר בכרמיאל, לאחר שהשמיעה טענות שקיבוץ …

ד"ר אורנה שמחון צילום: אדריאן הרבשטיין

"בבית ספרי הפוליטיקה לא נכנסת"

אומרים שהיא האשה הכי חזקה בצפון,  היא לא מפחדת מעבודה קשה, הצליחה לגרום למשרדי ממשלה לגייס תקציב של 400 מיליון שקלים לבניית קרית ממשלה בנצרת, כזאת שתשרת את כל תושבי הצפון.  היא סוגרת עשור בתפקידה כמנהלת מחוז צפון במשרד החינוך והיא אומרת שמתחילים לראות מהפכה בחינוך בארץ. ד"ר אורנה שמחון, ראיון.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *