יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / כפר ראמה: המשטרה פשטה על בית משפחת פשע

כפר ראמה: המשטרה פשטה על בית משפחת פשע

ביום שלישי לפנות בוקר פשטה היחידה המרכזית של מחוז צפון בשיתוף לוחמי יס"מ צפון, מג"ב צפון, כלבים לאיתור סמים ואמל"ח, חבלני משטרה ובלשים מתחנות המחוז על מתחם ביתה של אחת המשפחות בכפר ראמה הסמוך לכרמיאל.

יבוצעו מעצרים נוספים. נצ"מ מיכאל שפשק (צילום: אלכס הובר)

במהלך הפשיטה בוצעו חיפושים ונתפסו תשעה כלי רכב בשווי כולל של 6-7 מיליון שקלים, ונבחנת האפשרות לחילוטם, 150 אלף שקלים במזומן, כמות גדולה של תכשיטים וסמים מסוגים שונים. נעצרו חמישה חשודים, מהכפרים ראמה, דיר אלאסד ובענה. החשדות המיוחסים לחלק מהעצורים הם: רצח בילאל פרוד בחודש אוקטובר האחרון בכפר מרר, במהלכו נפגעו אזרחים תמימים, שלושה ניסיונות רצח שאירעו גם הם באוקטובר בכפר ירכא, במהלכם נורו שלושה צעירים ונפצעו באורח קשה, עבירות בנשק, אחזקה וסחר בסמים, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות נוספות.

מפקד מחוז צפון ניצב רוני עטיה: "הפעילות היא חלק מחקירה ממושכת המהווה המשך למאבק הבלתי מתפשר שהצבנו לעצמנו בעבירות האלימות והשימוש באמצעי לחימה, שגבו קורבנות, כשהמטרה: השבת הביטחון האישי לתושבי הכפר והאזור ומיצוי הדין עם העבריינים".

בעשור האחרון אירעו מספר מקרי רצח ואלימות קשים בכפר ראמה כתוצאה מסכסוך מתמשך עקוב מדם בין שתי משפחות. לאחרונה התעצמו האירועים בכפר, וניצב עטיה החליט להעביר את הטיפול באירועים ובסכסוך ליחידה המרכזית בפיקודו של נצ"מ מיכאל שפשק.

מאז העברת האחריות לימ"ר בוצעו עשרות פעולות חקירה ובנוסף התנהלה חקירה סמויה, שנמשכה כשנה וחצי, במהלכה נאספו ראיות שהובילו עד כה להגשת כתבי אישום בעבירות של אלימות, סמים ואמל"ח.

נצ"מ שפשק אמר ל"צפון-1": "הפעילות המבצעית השבוע היא תוצאה של חקירה מקצועית ואינטנסיבית נגד דמויות המעורבות בפשיעה חמורה והמשך ישיר לחקירות נוספות המתנהלות בימ"ר צפון. ביצענו מעצרים של חמישה חשודים בביצוע מעשי ירי ואשר, על פי החשד, היו מעורבים במעשי רצח ובניסיונות לרצח. נתפסו סמים בכמויות גדולות, אמצעי לחימה ורימוני רסס ומטענים. בכוונתנו לבצע מעצרים נוספים".

בדוק גם

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

רינה גרינברג עם משה קונינסקי צילום אלכס הובר

כרמיאל: מלחמת השלטים של רינה גרינברג סיבוב נוסף

קונינסקי: " כל התרגילים המטופשים נועדו לנסות ולפגוע באינטליגנציה של תושבי כרמיאל, שהם חכמים יותר ממה שהיא חושבת"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *