יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / כנס תעשייה ואקדמיה החמישי יוצא לדרך

כנס תעשייה ואקדמיה החמישי יוצא לדרך

מכללת אורט בראודה
מכללת אורט בראודה (צילום: יח"צ)

במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה יערכו ב-11 לנובמבר כנס תעשייה- אקדמיה. מדובר בכנס החמישי  לזכרו של פרופ' יוחנן ארזי, בנושאהעסקה רבגונית בתעשייה ובאקדמיה בהשתתפות אנשי תעשייה ואקדמיה העוסקים בתחום בישראל.

הכנס ישקף  את קשרי הגומלין בין האקדמיה לתעשייה ויידון בהיבטים השונים של תעסוקה רבגונית בין כתליהן. כנס תעשיה-אקדמיה יעסוק השנה בהעסקה רבגונית במוסדות אקדמיים, סוגיות בתחום תעסוקת נשים- בין היתר זווית מגדרית בהכנה של נשים לקראת מעבר מהאקדמיה לתעסוקה, אסור ומותר בראיונות עבודה לנשים, אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה, ומיעוטים.

"מדינת ישראל היא מדינה רב תרבותית האוצרת בתוכה מגוון רב של דתות, עדות ותרבויות שונות". מסבירה  נגה שליט, יו"ר כנס תעשייה אקדמיה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה. "את השוני והמגוון ניתן למנף לא רק בהיבטים החברתיים-תרבותיים, אלא גם בפן הכלכלי-העסקי ובפן האקדמי. מחקרים מראים שהעסקה מגוונת מעודדת יצירתיות. בנוסף, העובדים שמגיעים מקבוצות אוכלוסייה מודרות הם יציבים יותר. כיום כבר קיימות מוכנות ופתיחות בשוק העבודה הישראלי לגיוון בתעסוקה , אך המעבר ממודעות ליישום הוא עדין בתחילת דרכו".

את הכנס תנחה העיתונאית אורלי וילנאי, ובמהלכו יוצגו מחקרים אקדמיים עדכניים בתחום ויקבלו במה ארגונים ואנשי התעשייה שכבר התנסו בהעסקה רבגונית. הכנס מהווה הזדמנות למשתתפים להביא מניסיונם וללמוד מניסיונם של אחרים.

בין משתתפי הכנס: פרופ' אריה מהרשק- נשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, עדי אלדר- ראש עיריית כרמיאל, אורן הלמן- סמנכ"ל בחברת החשמל, טלי וישניה־שבתאי סמנכ"ל משאבי אנוש בבאבקום, רויטל ביתן מחברת אינטל, הלה טל, סמנכ"ל משאבי אנוש מטריקס גלובאל, ד"ר אורלי צדוק משירות התעסוקה, חניתה פרידמן- מנכ"ל כרמיסופט ועוד.

 

בדוק גם

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

רינה גרינברג עם משה קונינסקי צילום אלכס הובר

כרמיאל: מלחמת השלטים של רינה גרינברג סיבוב נוסף

קונינסקי: " כל התרגילים המטופשים נועדו לנסות ולפגוע באינטליגנציה של תושבי כרמיאל, שהם חכמים יותר ממה שהיא חושבת"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *