בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / השר כץ: הקטר "עומד לצאת מהתחנה"

השר כץ: הקטר "עומד לצאת מהתחנה"

בפיצוץ מבוקר שבוצע היום (רביעי), בליבו של הר גילון, נפרצה המנהרה השנייה של קו הרכבת החדש הנסלל אל כרמיאל. שתי המנהרות, שאורך כל אחת מהן כ-4.6 ק"מ, הן חלק מפרויקט של חברת נתיבי ישראל להקמת מסלול נסיעה חדש באורך של 23 ק"מ, שיחבר את כרמיאל אל קו מסילות החוף באזור עכו.

לפני הפיצוץ. מנהרת גילון (התמונות: באדיבות חברת נתיבי ישראל)
לפני הפיצוץ. מנהרת גילון (התמונות: באדיבות חברת נתיבי ישראל)

שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ אמר במעמד טקס כריית המנהרה: "קווי הרכבת שייפתחו בזכות המסילות החדשות יעודדו את המגורים ואת התיירות בגליל ויעניקו תרומה של ממש לחיזוק הפרנסה. רשת הרכבות החדשה של מדינת ישראל משפיעה לטובה על אזורים רבים בגליל ובנגב. הנחישות של ממשלת ישראל והתוצאות בשטח הן מסר ליזמים. עכשיו זה הזמן להשקיע בפריפריה. הקטר עומד לצאת מהתחנה".

האדריכל שי ברס, מנכ"ל נתיבי ישראל, אשר קיבלה בשנת 2010 את האחריות על סלילת הקו לכרמיאל, ציין כי החברה ממשיכה במקביל בתכנון הארכת הקו לקריית שמונה. ברס: "העבודות בפרויקט כוללות יצירת תוואי שיתאים למהירות נסיעה של 160 קמ"ש, לצורך כך אנו מזיזים כבישים, מקימים גשרים חדשים מעל נחל נעמן ומטים את נחל חילזון. בתום הפרויקט, נשיב לשטח אלפי פקעות של רקפות ומיני צמחים, הנשמרים בתקופת העבודות על ידי רשות הטבע והגנים בשמורת אפק".

אחרי הפיצוץ. מנהרת גילון (התמונות: באדיבות חברת נתיבי ישראל)
אחרי הפיצוץ. מנהרת גילון (התמונות: באדיבות חברת נתיבי ישראל)

מנהל פרויקט רכבת עכו-כרמיאל המהנדס איתמר גליל, מסר, כי הפרויקט מבוצע בהתאם ללוחות הזמנים ומסגרת התקציב, שהיקפה כ-2.8 מיליארד שקל. השלב הבא בפרויקט, הוא הקמת מערכת התשתית במנהרות. אורכה של כל מנהרה, הוא 4625 מטרים, והן מחוברות ביניהן ב-18 מנהרות קשר. מנהרות הרכבת לכרמיאל מבוצעות באמצעות שותפות ישראלית-סינית של החברות דניה סיבוס ו-CCECC.

בדוק גם

מאיר וקנין (צילום פרטי)

מספר שלוש ברשימת סודאי, מאיר וקנין: "אנשי צבא חייבים להשתפשף לפני שהם נכנסים לפוליטיקה"

מנהל מחלקת רישוי עסקים  והפיקוח לשעבר בעיריית נהריה סא"ל במיל' מאיר וקנין יוצב במקום השלישי …

לא מוותרים. המפגינים במעלות (צילום: פרטי)

מעלות תרשיחא: התושבים יצאו להפגין נגד שחיתות

עשרות מתושבי מעלות תרשיחא יצאו להפגין אתמול (חמישי)  בעד מנהל תקין מול  בניין העירייה. את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *