בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בת מצווש' בסגנון צדק חברתי

בת מצווש' בסגנון צדק חברתי

ביום חמישי האחרון הגיעה עדן לוין מקיבוץ יחד, בליווי הוריה- אורי וגילה, לבית החולים לילדים ברמב"ם, בו נולדה לפני כ-12 שנים. עדן והוריה הגיעו עם מתנות רבות (צעצועים, משחקי חשיבה וספרים), אותם השיגו באמצעות גיוס הקהילה שלהם, וחילקו אותם לילדים המאושפזים במחלקות השונות.

כלת הבת מצווה עברה בין המיטות והילדים, שוחחה עימם והתאימה להם את הצעצועים הרלוונטיים לגילם ולתחום עניינם, שיחקה עם חלקם, ואיחלה לכולם החלמה מהירה. היזמה המרגשת העלתה חיוך על פני ילדים והורים רבים, שאיחלו לעדן ברכות לרגל בת המצווה. "זוהי שנת בת מצווה", מסבירה גילה, האם, "במשך כל השנה אנו מבצעים משימות מעניינות וחשובות שעדן הציבה לעצמה, כחלק מהמעבר בין ילדות לבגרות. החלטה לגייס את הקהילה ולעודד תרומה לחברה, הייתה אחת הראשונות שעדן קיבלה על עצמה. כמובן, שרמב"ם, בית החולים בו נולדה, היה הכתובת למימוש התרומה הזו".

"אני מאוד מתרגשת לראות את הילדים, ולחלק להם מתנות שישמחו אותם", אמרה עדן במהלך הביקור, "ובמיוחד אני מתרגשת לראות את התינוקות החמודים. אני חושבת שילדים צריכים לתרום כמה שהם יכולים, ואני שמחה שאנחנו נמצאים כאן היום"

את הביקור המרגש חתמו עדן והוריה במחלקת הילודים, שם פגשו את התינוקות שנולדו היום ברמב"ם, ואת הצוות שטיפל בעדן לפני 12 שנה.

עדן מחלקת מתנות במחלקת הילדים ברמב"ם. (צילום: פיוטר פליטר)

בדוק גם

מרסל קאופמן, הילה ברובין, רבקה כהן, זאב קרבציק צילום עליזה רוזן הברמן

כרמיאל: סיוט בשכונת המייסדים

זה כ-10 שנים שתושבי שכונת המייסדים הוותיקה, שפעם הייתה שקטה ושלווה, בסיוט מתמשך. הכל החל כשמתחם בית הספר פלמ"ח הוקצה על ידי העירייה לעמותה החרדתית "קרן אורה", ובית הספר הפך לפנימייה, שבה מתגוררים מאות אברכים. התושבים סובלים ממטרדי לכלוך ורעש בכל שעות היום. השבוע, כשוועדת ההקצאות החליטה להקצות את המתחם תמורת סכום סמלי, קם שוב קול זעקה

ג'מילה הרדל, חכ מיכל בירן, חכ יעל גרמן, רון שני, ענבר בזק - צילום עידן אורון

התושבים נחנקים מהשריפות הפיראטיות

המאבק בשריפת הפסולת בשטחים פתוחים בגליל עובר הילוך. פסולת שמשתרעת על אלפי דונמים ומאלצת את כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *