בית / גליל מערבי / כרמיאל / בקרוב בחנויות: ספרם של בני הזוג מכרמיאל

בקרוב בחנויות: ספרם של בני הזוג מכרמיאל

גילה שטיינדל, מרפאה בעיסוק  ביחידה לגיל הרך עלה  בכרמיאל ובן זוגה רמי, מחנך בבית הספר האיריסים ומשורר "בשעות המוקדשות לנפש", כפי שהוא מעיד על עצמו,  הם זוג חביב אשר דרך עיסוקיהם ראו לנכון והחליטו לכתוב ספר ילדים. כך נולד לאחרונה "הקסם של תותי", ספר העוסק בחששות  ובפחדים שכל כך מוכרים אצל הקטנים כמו למשל חפיפת שיער, ואיך אפשר להבין  ולהתגבר על הפחדים.

כך תותי גיבורת הספר, בעזרת ספוג קסום, חריזה וסיפור מופלא, היא מצליחה להתגבר על פחדיה. המבוגרים יבינו שמדובר בשיטה פשוטה של חזרה על ריטואל ודקלום, שיטה שנותנת לילד מקום ועשיה כדי להתמודד עם הרתיעה.

זוג סופרים. רמי וגילה שטיינדל. צילום באדיבות משפחת שטיינדל

בני הזוג שטיינדל כתבו בעבר במשותף, מחזות העוסקים בתופעות חברתיות כמו כוחה של קבוצה,  חרם על לחץ חברתי ועוד . לאחרונה החלו לכתוב עבור הנכדים וזהו ספר הביכורים שלהם, שיצא כעת בהוצאת הספרים צמרת.  בחודש הקרוב ניתן יהיה כבר לרכשו בסטימצקי ובצומת ספרים וכן בחנויות ספרים נוספות. לא בכל יום מוציאים זוג אנשים בוגרים ספר בהוצאה מוכרת, כך שנראה שסבא וסבתא שטיינדל הולכים להיות גאים משהו.

 

 

 

בדוק גם

"הרומנים של תרשיחא לא פצו פה ולא התלוננו על התנאים שבהם שיכנו אותם". היום, אחרי 60 שנה צילום: איילת קורן

אנחנו כולנו מאותו הכפר

הצד של תרשיחא של הכרתם. הידעתם שבסוף שנות ה-40, תחילת ה-50, דיברו בכפר הערבי שתי שפות? רומנית וערבית? בתחילת השבוע התקיים במושב מעונה מפגש מרגש של בני הקהילה הרומנית של תרשיחא. היו שם זקנים, ניצולי שואה, שהגיעו ארצה באונייה, וילדיהם, שחלקם נולדו בכפר, ובעיקר היו שם הרבה זיכרונות יפים

פסטיבל כרמיאל 2018 מופע הפתיחה - צילום אלכס הובר (4)

המועמד לראשות העיר גיורא שצקין: "פסטיבל המחול כרמיאל מיצה עצמו"

המועמד לראשות העירייה גיורא שצקין מציע לשנות את המתכונת של הפסטיבל ולתת דגש על מעורבות גדולה יותר של תושבי העיר למעשה להפכו לפסטיבל יותר מקומי מאשר ארצי ובינלאומי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *