יום שלישי , ינואר 22 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בכרמיאל ציינו את היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים
שבוע נגד אלימות במשפחה (1)

בכרמיאל ציינו את היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים

כמדי שנה, ציינו בכרמיאל את היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים, בשיתוף ארגוני הנשים נעמ"ת, ויצ"ו והדסה, יועצת ראש העירייה למעמד האשה, המינהל לשירותים חברתיים ותוכנית 'עיר ללא אלימות'.

ביום ראשון לפני שבוע, התקיימו שלוש הרצאות בנושא אלימות במשפחה. הרצאה ראשונה ניתנה בישיבת ראשי מנהלים בעירייה בהשתתפות וביוזמת ראש העירייה עדי אלדר, שביקש לחשוף את המנהלים הבכירים לתופעת האלימות ולקבל כלים להיות קשובים במקרה שנתקלים בבעיה מסוג זה.

בהמשך היום התקיימו שתי הרצאות במרכז קהילתי נעמ"ת. המרצה אורית עירון, עובדת סוציאלית ומנהלת מרכז גליקמן לטיפול ומניעת אלימות .

שבוע נגד אלימות במשפחה (צילום: אלכס הובר)
שבוע נגד אלימות במשפחה (צילום: אלכס הובר)

אחת ההרצאות התקיימה בתרגום סימולטני לרוסית, דבר שאפשר גם לעולים חדשים לשמוע ולהכיר את הנושא, ללמוד על סוגי אלימות: פיזית, מילולית, נפשית, מינית והטרדה מאיימת, וכן להכיר את האפשרויות החוקיות והטיפוליות.

המטרה הינה להנגיש את שירותי הייעוץ והטיפול לכל המעוניין, ולסייע למי שנמצא במעגל האלימות לצאת מהבדידות והבושה ולקבל עזרה מתאימה. תופעה זו חוצה את כל המגזרים, הגילאים, רמות ההשכלה והמעמדות הכלכליים.

בכניסה לאירועים הוצגו חומרי מידע רבים, כולל טלפונים לקבלת טיפול וסיוע. בין היתר, הוצגו מבחר עבודות תלמידי תיכון הכוללות כרזות נגד אלימות במשפחה. כרזות אשר הכינו תלמידי שכבות י"א במסגרת התוכנית "חברות וזוגיות ללא אלימות" המתקיימת בכל בתי הספר התיכוניים בעיר במהלך שנת הלימודים.

בנוסף, צפו תלמידי שכבת י"א בבית הספר כרמים בהצגה "להכאיב וללטף" – הצגת יחיד המספר סיפורו של גבר אלים.

הרצאה של אורית עירון בנעמת (צילום: אלכס הובר)
הרצאה של אורית עירון בנעמת (צילום: אלכס הובר)

בדוק גם

מתוך עמוד הפייסבוק של קשת כרמיאל

רשימה משותפת ליהודים וערבים תתמודד על מקום במועצת העיר כרמיאל

אחרי שכשלה בבחירות הקודמות, תנסה רשימת קשת כרמיאל צדק חברתי בראשות עורך הדין נזאר בכרי להשיג לפחות מנדט אחד בבחירות

תגובה אחת

 1. נעמת או ויצו אלה מוסדות הכי לא עוזרות לנשים מוכות כשהן באות למשרדים עם תמונות או פנס בעין.
  אני הלכתי בשנות התשעים לנעמת בתל אביב וקיבלה אותי רונית לב ארי. הרי שמעתי אותה הרבה לפני ואחרי המקרה שלי. שמחתי שהיא קיבלה אותי. הוצאתי את התמונה שלי שבעלי פוצץ לי את הפרצוף מכל הכיוונים, סיפרתי לה שזה נמשך המון שנים אבל רק עכשיו החלטתי לעזוב אותו ואני צריכה את העזרה שלהם. הגברת שאלה אותי מה המשכורת שלי. זה היה טיפה יותר מהמינימום. סיפרתי לה שאנחנו במינוסים גדולים ואני לא יכולה להרשות לעצמי להוציא יותר מאלף שקל וגם זה בתשלומים. רונית אמרה לי שהיא לא יכולה לעזור לי כי המשכורת שלי גדולה(!) ונתנה לי רשימה גדולה של עו"ד.
  כשהתקשרתי לכמה עו"ד, לכולם היה סכום אחיד – בגלל באתי דרך נעמת המחיר הוא 10,000 ש"ח – אני מדברת על שנות התשעים!!!!

  נסעתי לויצו בפתח תקוה. קיבלו אותי שתי דודות ויועצת משפטית. הן שמעו את הסיפור שלי וראו את התמונות. מיד היועצת אמרה שהולכים להתגרש. כל כך שמחתי שסוף סוף מישהו עוזר לי. נתנה לי מכתב עבור בעלי כי הוא חייב לבוא לשיחה. הבעל שלי הקדים אותי והגיע אליהם מוקדם. הדודות קיבלו אותו וראו כמה בן האדם נחמד(!). הוא דיבר אליהם ואין לי מושג מה סיפר עד שהגעתי. איך שהגעתי הדודה נותנת ביד של הבעל פתק עם מספר טלפון של יועצת זוגית כי היא חושבת שלמרות 15 שנות אלימות הבחור מסוגל לתקן את התנהגותו. היועצת לא הגיעה באותו היום. הגענו הביתה וביקשתי ממנו את הפתק כדי לצלצל ליועצת זוגיל. הוא הוציא את הפתק ושרף אותו על הכיריים ואמר שהיעוץ אני צריכה ולא הוא. הבעיה היא שאני לא בסדר. אני מעצבנת אותו ולכן הוא מנסה לתקן אותי עם מכות. בזה נגמר הנסיון שלי עם נעמת וויצו.
  לאחר כמה שנים הלכתי לויצו בתל אביב, עוד פעם כדי להתגרש. נתנו לי רשימה של עו"ד ולא צריכה לספר ששוב המחיר היה 10,000 אבל הפעם בדולרים.

  אני מבקשת שכבר בטלפון הראשון שאישה מצלצלת כדי לקבוע את הפגישה, תשאלו אותה כמה היא מרוויחה ואז לא תצטרך לבוא, לספר את סיפורה ואז תגידו לה לחפש עו"ד מהרשימה. תעשו לי טובה. אתן לא יודעות איך האישה מהצד השני מרגישה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *