בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בכרמיאל נערכים לקליטת עולים מצרפת

בכרמיאל נערכים לקליטת עולים מצרפת

מינהל הקליטה בכרמיאל, בראשותה של מ"מ ראש העירייה רינה גרינברג, נערך לקליטת עולים מצרפת בעקבות האירועים האחרונים. כרמיאל היא עיר קולטת עלייה מאז הקמתה לפני 50 שנה, ומאז ועד היום מגיעים אליה עולים מכל העולם.

ביום שני השבוע, שוחח ראש העירייה עדי אלדר עם שרת הקליטה סופה לנדבר. בשיחתם סוכם כי מאחר שקיים צפי של התגברות העלייה מצרפת, כרמיאל מעונינת לקלוט את העולים שיגיעו, ולפיכך מצפים כי הם יופנו על ידי משרד הקליטה גם לכרמיאל.

עיר קולטת עלייה. רינה גרינברג וסופה לנדבר (צילום: אלכס הובר)
עיר קולטת עלייה. רינה גרינברג וסופה לנדבר (צילום: אלכס הובר)

גרינברג: "אנו נערכים לקליטת העולים מצרפת. נעמיד לשם כך פרויקטור דובר צרפתית בשיתוף משרד הקליטה. יש לנו ניסיון רב ואנו משתפים פעולה הן עם ארגון נפש בנפש המביא עולים ממקומות שלא היו מגיעות מהם משפחות בעבר והן עם הסוכנות היהודית במסגרת פרויקט 'בבית ביחד' של אימוץ משפחות עולים וליווי אישי ופרטני. בכרמיאל מגוררת קהילה גדולה של דוברי צרפתית ומתנדבים רבים שהביעו נכונות לסייע בקליטת העולים מצרפת.

בדוק גם

חגיגה מוקדמת. שחקני אליצור כרמיאל חוגגים את הישארותם בליגת העל בסיום העונה צילומים: אלכס הובר

שרדו וירדו: אליצור כרמיאל ויתרה על ליגת העל

יו"ר האגודה יצחק קפלן, שהזהיר בסיום העונה שעברה כי ללא תקציב ראוי הוא אינו מתכוון להמשיך להחזיק את הקבוצה בליגת העל, מימש השבוע את איומו והחליט: אליצור כרמיאל תשחק בעונה הבאה בליגה הלאומית

סרט מלחמה (פנתרמדיה)

שלומי: ההורים דורשים כיתה לחינוך המיוחד

הורים משלומי ומהסביבה דורשים  שתיפתח בשנת הלימודים הבאה כיתת תקשורת (חינוך מיוחד) רב גילאית בבית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *