בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / אלדר: "רפורמת טרכטנברג פגעה בפריפריה"

אלדר: "רפורמת טרכטנברג פגעה בפריפריה"

בישיבת מועצת העיר שהתקיימה ביום שני השבוע הציג ראש העירייה עדי אלדר את הצעת התקציב של עיריית כרמיאל לשנת 2013, העומד על 227.8 מיליון שקלים.

פנה לראש הממשלה. עדי אלדר (צילום: יח"צ)

בישיבת ההנהלה שקדמה לישיבת המועצה פנה אלדר אל חברי המועצה וביקש מהם, לקראת הבחירות לכנסת, לשמור על העיר, לא ללכלך ולא לתלות כרזות במקומות אסורים. ראש העירייה הוסיף שנושא זה ייאכף בחומרה.

הצעת התקציב לשנת 2013 גדלה גידול בארבעה מיליון שקלים משנה שעברה. תוספת של תוספת של 6 אחוז כתוצאה מהסכמי שכר שחתמה הממשלה, המדד וארנונה על פי חוק. הארנונה תועלה ב-2.3 אחוז.

תקציב העירייה מוכיח כי רפורמת טרכטנברג הנוגעת לחינוך חינם לגילאי שלוש וארבע פגע באופן מעשי ברוב עיירות הפיתוח, שוב הפריפריה מקופחת והפעם כדי להיטיב עם תושבי מרכז הארץ. בהצעת התקציב ניתן לראות הפחתה של 2.8 מיליון שקלים מגבית עשרה אחוזים תשלומים לגני ילדים. לפני כניסת הרפורמה הונהג בכרמיאל גני יום לגילאי שלוש וארבע במחיר של כ-150 שקלים לחודש, שהם כעשרה אחוזים מהתשלום המלא. עם כניסת הרפורמה לתוקף, נשללה מהעירייה הזכות לגביית אותם עשרה אחוזים, שכן החוק קובע כי הלימודים יהיו חינם בכל הארץ.
עדי אלדר מסביר: "בתמורה פניתי לראש הממשלה בבקשה לפיצוי, כי לאחר הפגיעה בתקציב בעקבות רפורמת טרכטנברג, יהפכו מעונות היום, גילאי אפס עד שלוש בערי הפיתוח חינם, טרם קיבלתי תשובה על כך" .

בדוק גם

רותם ינאי: חופש דת לא צריך לפגוע במנוחת התושבים

סגן ראש העירייה פועל בימים אלה במלוא המרץ לקדם את חוק המואזין בגרסתו המחמירה: המשטרה תפשוט על מסגדים מרעישים ותחרים רמקולים

משה קונינסקי. צילום - אלכס הובר

גן דו לשוני בכרמיאל? לא בבית ספרו של קונינסקי

לאחרונה הופצו בתיבות הדואר בעיר עלונים המזמינים את התושבים לרשום את ילדיהם לגן דו לשוני – עברית וערבית. קונינסקי: "נמנע את התהליך שנועד לפגוע בצביונה של כרמיאל"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *