יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / תרחיש דליפת אמוניה במפרץ חיפה: בין 70 עד 100 אלף נפגעים קשה והרוגים

תרחיש דליפת אמוניה במפרץ חיפה: בין 70 עד 100 אלף נפגעים קשה והרוגים

הכתובת על הקיר. אירוע דליפת האמוניה במפעל באזור התעשייה בעמק חפר ביום חמישי שעבר, החזיר את סוגיית מכל האמוניה כאן, באזור הקריות. פתאום שוב כולם התעוררו. מהמפעל "הוד חפר" בעמק חפר נפלטה אמוניה, ולבתי החולים הגיעו עשרו אנשים שלא חשו בטוב. ההוראה להסתגר בבתים הגיעה שעה לאחר האירוע, ומי ששילם את המחיר הכבד ביותר הוא לוחם האש סאמר עסלי, בן 34 מכפר קרע, שקיפח את חייו. עסלי השאיר אחריו אשה ושני ילדים. השאלה המתבקשת כעת היא מה בנוגע לטיפול במכלי האמוניה באזורנו.

הסיכון באזור חיפה והקריות גדול הרבה יותר מאחר שמדובר ב-12,000 טון של אמוניה שמאוחסנים באזור, לעומת 60 טון בעמק חפר. המצב המדאיג הגיע לוועדתמהפנים של הכנסת שקיימה השבוע דיון בנושא. גם חברי הכנסת והתושבים נזכרו פתאום במצבורי האמוניה, ושוב עלה תרחיש האימים על אסון גדול במטרופולין חיפה והקריות.

מכל האמוניה בקריות (צבי רוגר)
מכל האמוניה בקריות (צבי רוגר)

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *