יום שני , ספטמבר 24 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / שלומי: שריפה כילתה את מפעל אגמים מתכות

שלומי: שריפה כילתה את מפעל אגמים מתכות

שריפה פרצה אתמול (מוצ"ש) בשעה חמש וחצי בבוקר התקבל דיווח בתחנת כיבוי אש אזורית גליל מערבי על שריפת מפעל "אגמים מתכות" באזור התעשייה שלומי.  עוד נמסר כי יש סבירות גבוהה למעורבות חומרים מסוכנים באירוע. בהנחיית מפקד המשמרת רשף רמי ויצמן, הוזנקו למקום כלל צוותי הכיבוי מתחנה אזורית גליל מערבי לטובת האירוע, מעל ל-40 לוחמי אש פעלו במקום. עם הגעת צוותי הכיבוי הראשונים למקום האירוע הבחינו כי מדובר במבנה גדול המכיל מספר בתי מלאכה כשהם מזהים לשונות אש ועשן הכבד בוקעים מהמבנה הראשון מפעל אגמים מתכות.

המפעל היה ריק מאדם ושעריו הנעולים נפרצו על ידי לוחמי האש באמצעות מסורים וכלי פריצה, צוותי הכיבוי חדרו לתוך המבנה הבוער והחלו בפעולות כיבוי האש שאחזה במספר מוקדים בתוך שטח המפעל, צוותי כיבוי נוספים בצעו סריקה בתוך המבנה ומחוצה לו על מנת לנסות ולאתר מוקדי אש נוספים שיכלו להיווצר כתוצאה מקרינת החום האדירה שאחזה במבנה. פעולות הכיבוי המהירות של לוחמי האש מנעו את התפשטות האש למבנים הצמודים למפעל שהיו אפופי עשן כתוצאה מהשריפה וניזוקו בצורה קלה.

בשל מורכבות האירוע הוקם חפ"ק במקום ששימש את מפקדי האירוע לטובת גיבוש תמונת מצב והחלטה על דרכי פעולה, מפקד המחוז הצפוני, טפסר בכיר אמיר לוי, קיים הערכת מצב יחד עם שאר גורמי החירום, בה נתן דגש על הסיכונים הקיימים במפעל ועל מעורבות חומ"ס בשטח המפעל ומחוצה לו, כמו כן התייחס לשכונת המגורים המערבית הסמוכה לאזור התעשייה. תושבי השכונה קיבלו הנחייה להסתגר בבתיהם עד שיתקבלו כלל הפרטים בנוגע למעורבות חומרים מסוכנים.

שריפה במפעל אגמים מתכות
שריפה במפעל אגמים מתכות (צילום: כיבוי אש גליל מערבי)

בפעולות ניטור שביצעו אנשי החומ"ס בתוך שטח המפעל אותרו מדדים המעידים על המצאות ריכוזי חומצות, בהמשך הוציאו צוותי הכיבוי מתוך שטח המפעל 2 חביות חומצה שבערו, כיבו אותם והרחיקו אותם עד המשך טיפול. מחוץ לשטח המפעל ועד אזור שכונת המגורים הסמוכה לא אותרו ממצאים חריגים כלל ולאחר כשעה וחצי הונחו תושבי השכונה לחזור לשגרה.

לוחמי האש ושאר גורמי החרום שנטלו חלק באירוע הביאו להשגת שליטה מהירה על האירוע המורכב ובכך מנעו סכנה גדולה יותר בשל כמות המפעלים במקום. במזל גדול המפעל היה ריק מאדם והאירוע הסתיים ללא נפגעים בנפש, נזק רב נגרם למפעל. ממצאי צוות חקירה שהוקם לטובת חקירת האירוע מעלים כי הסיבה לפרוץ השריפה הינה כשל חשמלי באולם הייצור של המפעל.

 

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *