יום ראשון , ספטמבר 23 2018

רופא לחיים

סגן מנהל בית החולים נהריה, ד"ר משה דניאל, אורתופד בכיר, שהקדיש את חייו לעבודה ציבורית, פרש השבוע לגמלאות אחרי 35 שנות עבודה. הוא נפרד מהעובדים במכתב של שלושה עמודים וביקש בכל לשון של בקשה לא לערוך מסיבות פרידה.

דניאל כיהן בתפקיד סגן מנהל בית החולים במשך 26 שנה, תפקיד קשה, לו היה מחויב. לרגע אחד הוא משווה זאת לכוהן במקרא. הכוהן הוא הדמות המבצעת, זה שצריך לנוע, להסתובב, לקבל החלטות מכריעות. הוא היה יד ימינו של מנהל בית החולים לשעבר, פרופ' שאול שאשא, אותו, אגב, הוא מכנה "נביא".

"גרנו עם המשפחה בתוך בית החולים, והייתי חולם על צפצופי הביפר ופשוט מגיע למיון. זה שכל המשפחה מעורבת זה חלק מהמקצוע. רעייתי פולה היא יד ימיני. מנהלת את הקליניקה הפרטית וגידלה את ילדינו. לא דחפתי את ילדיי לרפואה, הם בחרו זאת לבד"

"התושבים חושבים שמגיע להם, כי הם משלמים, והם צודקים. ואז מטופל רץ למנהל והופך שולחן, כי יש רופא אחד במיון על 40 מטופלים. זה לא תפקיד המטופלים להבין שעוד כונן זה משאבים".

הכתבה המורחבת תפורסם ביום שישי בעיתון "צפון-1"

ד"ר משה דניאל
ד"ר משה דניאל (צילום: אדריאן הרבשטיין)

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *