יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / קיבוצניקים למען הפצועים הסורים במרכז הרפואי זיו

קיבוצניקים למען הפצועים הסורים במרכז הרפואי זיו

 אמש (רביעי) הובאו לבית החולים בגליל המערבי בנהריה שתי תינוקות בני שנה מהקרבות בסוריה שהם סובלים מחום גבוה, הקאות ושלשולים. עד כה טופלו בנהריה 85 בורים מהם 14 עדיין מאושפזים בחלקות השונות.

במרכז הרפואי זיו מאושפזים כיום 17 פצועים סורים, ביניהם תינוק בן שנתיים וחצי שהובא על ידי צה"ל עם אמו שנפצעה אף היא. עד כה טופלו במרכז הרפואי זיו 90 פצועים סורים ממלחמת האזרחים. מאחר והפצועים מסוריה אינם מלווים על ידי בני משפחה, הם מגיעים ללא כל ציוד או מישהו קרוב שיהיה לצדם. עקב המצב, נערך המרכז הרפואי זיו לספק לפצועים מעבר לטיפול הרפואי גם מוצרי היגיינה בסיסיים, ביגוד אישי וטיפול סוציאלי ופסיכולוגי לאחר אימת המלחמה שעברו.

מנהל תכנית תל"מ בתנועה הקיבוצית וחבר קיבוץ עין השופט איציק שפרן, הגיע למרכז הרפואי זיו, למסור את חבילות השי הרבות שאספו חברי קיבוץ עין השופט עבור הפצועים הסורים המאושפזים בבית החולים. את שפרן קיבלו בברכה מנהל המרכז הרפואי זיו ד"ר אוסקר אמבון, סגניתו ד"ר וניה וולך והעובד הסוציאלי פארס עיסא, שהודו לחברי קיבוץ עין השופט על הסיוע והתרומות.

השבוע יפתח חשבון בנק שיאפשר לתורמים נוספים לסייע לפצועים הסורים, מאחר והם זקוקים לציוד רפואי כמו פרוטזות, הליכונים, כסאות גלגלים, קביים ועוד.

חבילות שי מקיבוץ עין השופט (צילום: חנה ביקל)
חבילות שי מקיבוץ עין השופט (צילום: חנה ביקל)

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *