בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / עדות מצמררת מהקרבות בסוריה: מכתב מגואל בדם

עדות מצמררת מהקרבות בסוריה: מכתב מגואל בדם

המכתב המגואל בדם שהוצמד לנער בן ה-15
המכתב המגואל בדם שהוצמד לנער בן ה-15 (צילומים: חנה ביקל, ביה"ח זיו)

בין 30 הפצועים הסורים שהובאו עד כה על ידי צה"ל למרכז הרפואי זיו בצפת, במהלך החודשיים האחרונים, מאז תחילת הקרבות בסוריה, מטופלים כיום ילד בן 9 ושני נערים בני 15 ו-16. בן ה-15 מטופל במחלקת טיפול נמרץ ילדים במצב קשה, בן ה-6 1 במחלקה הכירורגית ובן ה-9 במחלקת עיניים, לאחר שאיבד בסוריה את עינו הימנית מרסיס שחדר לעינו בהפגזה על הכפר בו הם מתגוררים.

הילד בן ה-9, שהגיע אמש, הוא צעיר הפצועים שהגיע עד היום לישראל. זו גם הפעם הראשונה, בה מגיע פצוע מלווה על ידי הורה, עקב גילו הצעיר ופגיעה מורכבת בעין ופגיעות רסיסים בכל חלקי גופו. גם אביו סובל מפגיעה ברגלו.

האב סיפר לד"ר יוסי פיקל, מנהל מחלקת העיניים, כי הם מתגוררים באזור דרעא ואינם משתייכים לאף אחד מהצדדים הלוחמים. הוא אמר, כי החיים באזור הפכו לבלתי נסבלים. בכל יום הם סופגים לפחות ארבעה מטחים של -20עד 25 פגזים שנורים על בתי הכפר שלהם וכי יש נפגעים רבים.

בן ה-15, שהובא אתמול במצב קשה, נשא על גופו מכתב הסבר לגבי ניתוח בטן שעבר בסוריה והטיפול שבוצע בו בבית חולים שדה. במכתב, שניכר כי נכתב בחופזה ועליו כתמי דם, מצוין הטיפול המקצועי שקיבל הנער. זהו המסמך השני המתקבל מרופאים סורים ומוצמד לפצועים.

 פצוע סורי ממלחמת האזרחים מטופל בחדר הטראומה במרכז הרפואי זיו
פצוע סורי ממלחמת האזרחים מטופל בחדר הטראומה במרכז הרפואי זיו

מנהל יחידת הטראומה, ד"ר עמרם הדרי: "נודע לנו כי צוותים רפואיים בסוריה נמצאים בסכנת חיים ופוגעים בהם באופן מכוון כעונש על סיוע לפצועי הקרבות. זו שמועה מזעזעת. הרופאים הסוריים עובדים תחת אש בתנאי בתי חולים שדה. אנו רואים על הפצועים המגיעים אלינו כי נעשים מאמצים רבים לטפל בהם, למרות התנאים הקשים".

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר אוסקר אמבון: "תפקידם של צוותי הרפואה הוא להציל חיים ולטפל באלו הנזקקים לכך וכי הרופאים ימשיכו ויטפלו בכל פצוע שיובא על ידי צה"ל, ללא קשר ללאומיותו או דתו".

בדוק גם

סרט מלחמה (פנתרמדיה)

שלומי: ההורים דורשים כיתה לחינוך המיוחד

הורים משלומי ומהסביבה דורשים  שתיפתח בשנת הלימודים הבאה כיתת תקשורת (חינוך מיוחד) רב גילאית בבית …

פסטיבל כרמיאל 2018 מופע הפתיחה - צילום אלכס הובר (4)

המועמד לראשות העיר גיורא שצקין: "פסטיבל המחול כרמיאל מיצה עצמו"

המועמד לראשות העירייה גיורא שצקין מציע לשנות את המתכונת של הפסטיבל ולתת דגש על מעורבות גדולה יותר של תושבי העיר למעשה להפכו לפסטיבל יותר מקומי מאשר ארצי ובינלאומי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *