יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / 11 קראוונים שהוצבו באכזיב פונו על ידי המנהל

11 קראוונים שהוצבו באכזיב פונו על ידי המנהל

מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל בליווי שוטרי משטרת ישראל ומפקחי עיריית נהריה, פינו השבוע אחד עשר מסיגי גבול, בעלי קרוואנים, שניסו להשתלט על אדמות המדינה בחוף הים באזור המוגדר כשמורת טבע אסורה למגורים, זאת למרות שבקרבת מקום קיים חניון מוסדר המתאים למטרה זו.

דואגים לכל השירותים וגם שומרים על הניקיון. קראוונים באכזיב צילום: תאיר פז
קראוונים באכזיב צילום: תאיר פז

הקראוונים, שתפסו שטח חוף של כ-1000 מ"ר, פגעו בזכות הציבור ליהנות באופן חופשי מהחוף. במהלך פעילות האכיפה, שהתנהלה בשיתוף פעולה הדוק עם מפקחי עיריית נהריה ושוטרי המשטרה, אף הצטברו חשדות לפיהם לפחות באחד מהקראוונים הופעל עסק בלתי חוקי. המבצע הסתיים כאמור בפינוי 11 הקראוונים שהוצבו בחוף הים ללא היתר ובניגוד לחוק והקרקע שפונתה הושבה לשימוש הציבור הרחב. מרשות מקרקעי ישראל נמסר כי מדובר בעבירת הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל.

כעת יחל ברשות, בסיוע פרקליטות המדינה, הליך היערכות פנימי במטרה לגבש נגד הפולשים תביעה על החזר העלויות שנגרמו למדינה בעקבות פלישתם, לרבות שכר המפקחים והשוטרים שעבדו בפינוי הפלישה.

שי קרפ, סגן מנהל החטיבה לשמירת קרקע ברשות מקרקעי ישראל, אומר: "מדובר בפשיעה כלכלית לכל דבר. הפולשים החנו את הקרוואנים שברשותם באזור ציבורי המיועד לשמורת טבע במטרה לחסוך כסף, בעוד שבמרחק קצר ממקום הימצאותם ניתן היה להחנות את הקרוואנים בצורה מוסדרת בתשלום, בשטח שהוקצה למטרה זו מראש ובאופן מסודר".

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *