יום שישי , ינואר 18 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מטה אשר: הורים הפגינו נגד הפרטת מעונות היום
מחאת ההורים בלשכת ראש מועצת מטה אשר
מחאת ההורים בלשכת ראש מועצת מטה אשר (צילום עצמי)

מטה אשר: הורים הפגינו נגד הפרטת מעונות היום

הורים מהמועצה האזורית מטה אשר הפגינו היום (שני) נגד תוכנית הפרטת הפעוטונים ומעונות היום בחמישה יישובים: עמקה, אשרת, בן עמי, לימן ובצת. כ-30 הורים הגיעו לבניין המועצה ברגבה לפני שנערכה מליאת המועצה החודשית. ההורים המתינו במסדרונות לשכתו של ראש המועצה יורם ישראלי ודרשו הסברים על השינוי שצפוי  במערכת החינוך ביישובים עם פתיחת שנת הלימודים בספטמבר קרוב.

לפני שבועיים נודע להורים כי המועצה תחל בתוכנית הפרטה לחברות חיצוניות שינהלו את מעונות היום. עד כה המועצה היא שהפעילה את מעונות היום והעסיקה כ-50 מטפלות בגיל הרך.  להורים נודע על ההפרטה רק לאחר שרשמו את ילדיהם לגני הילדים.  כמו כן ההורים מסבירים כי אינם יודעים איזה חברה זכתה במכרז להפעלת מעונות היום, ואיזה שירות יקבלו ילדיהם.  בנוסף התשלום לפעוטונים יעלה. עד כה הם שילמו כ-2500 שקלים לחודש ואף זכו להכרה מהתמ"ת במסגרת זכות אמהות עובדות.  כעת הועלה התשלום ל-2750 שקלים בחודש.  מעתה ההורים יצטרכו לשלם יותר ואילו הסבסוד של התמ"ת לא יעלה בהתאם למחיר החדש.

online poll by Opinion Stage

מחאת ההורים במטה אשר נגד הפרטת מעונות היום
מחאת ההורים במטה אשר נגד הפרטת מעונות היום (צילום עצמי)
מחאת ההורים בלשכת ראש מועצת מטה אשר
מחאת ההורים בלשכת ראש מועצת מטה אשר (צילום עצמי)
ההורים מסרו:  "עד כה המחיר היה נמוך כי כל משפחה זכתה להנחה של מאות שקלים בחודש וכעת זה כלל לא משתלם עבורנו. עכשיו גם ההרשמות נסגרו בגנים פרטים והציבו לנו עובדה. לפני שהחלה מליאת המועצה דרשנו פגישה עם ראש המועצה ולא התקבלנו בסבר פנים יפות. רק לאחר מכן נציגי ההורים הורשו להיכנס למליאת המועצה. הוצע על ידי חברי המליאה שייכנסו ישיבת חירום בנושא החינוך כולל כל הנוגעים בדבר. ביקשנו שהישיבה תיערך בהקדם ולא בעוד חודש כיוון ששנת הלימודים בפתח והוצאנו לפני תום הפגישה. ראש המועצה טען שתהליך העברת הפעוטונים לגורם חיצוני בשלבי ביצוע ועל ההורים לקבל זאת. בתום הישיבה ראש המועצה זימן את ההורים הפעילים לפגישה ביום חמישי, ובה הוא עומד למסור את תוצאות המכרז.
"מהלך הכרחי בעקבות הגידול הדמוגרפי"
כן, אני מועמד. ישראלי (צילום: יח"צ)
ישראלי (צילום: יח"צ)

ראש מועצת מטה אשר יורם ישראלי מסר בתגובה: "המועצה בראשותי פועלת להמשך קיומה של מערכת חינוך איכותית, ברמה הטובה ביותר, גם בתחום הפעוטונים, אף שזו אינה חובתה. החודש אושר מבנה ארגוני חדש במועצה הכולל את אייל רייז מכפר מסריק, כממונה בכיר על החינוך והקהילה במטה אשר. עם כניסתי לתפקיד ולאחר בדיקת נושאים שונים בענייני תקציב המועצה, החלטתי  בשיתוף עם גורמי החינוך במועצה ועם גורמים מקצועיים -לבצע שינוי שיעניק פתרון נכון לפעוטונים בטווח הבינוני והארוך.

"השינוי שאנו מבצעים הוא מהלך הכרחי לנוכח הגידול הדמוגרפי המואץ של מטה אשר. עקב לחץ הזמנים, השינוי מתמקד רק בצורת ההפעלה, על ידי מפעיל חיצוני, לגילאי אפס עד 3, בשישה מיישובי המועצה. בכל שאר היישובים, הפעוטונים מנוהלים על-ידי הוועדים המקומיים. השינוי שאנו מבצעים כעת נועד להבטיח חינוך איכותי במחיר סביר להורים ולהבטיח את קיומם של פעוטונים בכל יישוב וישוב, ללא צורך לנייד פעוטות אל מחוץ ליישובם.

"עם סיום בחירת הגורם המנהל את הפעוטונים באמצעות מכרז – נקיים פגישה רחבת היקף, אליה יוזמנו הוועדים וההורים. בישיבה יציגו גורמי החינוך והגורם המקצועי הנבחר, את התכנית לפרטיה. המחיר בפעוטונים לאחר השינוי יהיה בוודאות המחיר המקובל כיום בפעוטונים בתחום המועצה ואולי אף נמוך מכך. אנו רוצים בטובת הילדים וההורים ונחושים לשמור על רמת האיכות הגבוהה של מערכת החינוך שלנו. השינוי בפעוטונים, לפיכך, לא יפגע באסטרטגיית האיכות והמצוינות בחינוך של המועצה.

"כבר כעת ברור לנו, שעל מנת להתאים את מערכת החינוך במטה אשר לתפיסת העולם של המועצה ובנוסף על מנת להתאימה למציאות המשתנה בעולם ובמדינה – נצטרך להיכנס בשנה הקרובה לתהליך השתנות מעמיק בתחום החינוך. כדרכה של מטה אשר תמיד, התהליך יתקיים תוך דיאלוג עם התושבים ועם הנהגות הישובים".

 

בדוק גם

אשמת זיהום מקורות מים. בז"ן (צילום: אבישג שאר ישוב)

יונה יהב מתכנן עתירה כנגד הרחבת בז"ן

ראש עיריית חיפה יונה יהב הנחה את היועמ"ש לעירייה להגיש לאלתר עתירה לביטול ההחלטה לאישור הגדלת בתי הזיקוק בחיפה. הפגנה תושבים תיערך בשבוע הבא

2 תגובות

  1. בההפרטת המעונות במועצת מטה אשר גם הישוב בצת במאבק!
    פשוט תעודת עניות למועצת מטה אשר המהלך המפוקפק הזה ועוד יותר התיזמון בו בחרו לעשותו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *