יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מזרעה: פולש שנטע עצי זית בניגוד לחוק נאלץ לפנותם

מזרעה: פולש שנטע עצי זית בניגוד לחוק נאלץ לפנותם

עצי זית
עצי זית (צילום: פנתרדמיה)

עצי זית שנשתלו, ללא היתר ובניגוד לחוק, על אדמות מדינה חקלאיות בכפר מזרעה הסמוך לנהריה, בשטח שגודלו כדונם, פונו על ידי מסיג הגבול שניסה להשתלט על הקרקע, בעקבות פעולת אכיפה של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל. הפולש נאלץ להתפנות לאחר שהובהר לו כי אם לא ייעשה כן יפונה בכוח וייתבע על עלויות הפינוי.  הפולש נאלץ לעקור ולפנות את עצי הזית בפינוי עצמי לאחר הפעלת לחץ כבד מצדם של מפקחי רמ"י ולאחר שהובהר לו שעבירת הסגת גבול במקרקעי ציבור, הינה עבירה פלילית שעונשה עד שנה מאסר בפועל.

הפלישה לאדמות המדינה התגלתה במהלך אחת הפעילויות שמנהל אגף הפיקוח ברשות מקרקעי ישראל לניטור עבירות בנייה וקרקע. מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל התריעו בפני הפולש כי אם לא יפנה את השטח בעצמו, הוא יפונה מהשטח ואף תוגש נגדו תביעה כספית, בה יידרש להשיב לקופה הציבורית את עלויות הפינוי, הכוללות את עלויות האבטחה, כוח האדם והפעלת הציוד המכני. בעקבות ההתראה שקיבל, החליטו הפולש להימנע מהליך הפינוי, וביצע פינוי עצמי במהלכו עקר ופינה את עצי הזית, והחזיר את השטח לקדמותו, כאשר בסוף ההליך שילטו מפקחי רמ"י את השטח בשלטי אזהרה והחזירו אותו למאגר הקרקעות הציבורי.

"כחלק מהמאבק המתמשך בעברייני המקרקעין, אנו יוזמים מדיניות אכיפה תקיפה כנגד תופעת הפלישות לקרקעות הציבור, במסגרתה אנו תובעים עברייני מקרקעין על עלויות השימוש בקרקע, ועלויות הפינוי וההריסה הנדרשות מהמדינה כדי להחזיר את השטח לקדמותו", אמר יובל כהן, סגן מנהל המרחב חיפה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל.

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *