יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / כפר חסידים: דיווח הביא לעצירת התעללות בכלבים

כפר חסידים: דיווח הביא לעצירת התעללות בכלבים

בימים האחרונים התקבלה במשרד החקלאות ופיתוח הכפר תלונה מכפר חסידים על כלבה סוג רוטווילר ושלושה מגוריה, שעל פי החשד נקשרו סביב זנבותיהם גומיות במטרה לגרום  להם לנמק ולנשירת הזנבות.  יצוין כי הפעולה אסורה על פי חוק ומהווה התעללות חמורה  עד כדי התאכזרות בכלבים. עם קבלת התלונה, פנה המשרד לרופאה הווטרינרית של המועצה האזורית זבולון בכדי לאתר את הכלבים ולבדוק את התלונה.

ניסו לחתוך להם את הזנב (צילום: ד"ר נירית צפורי-ברקי, משרד החקלאות)

 מיד עם היוודע העניין, ולנוכח המקרה הקשה והימצאות הכלבים בבית מגורים, פנה משרד החקלאות ופיתוח הכפר לבית המשפט בבקשה דחופה באותו הערב להתיר למפקחי המשרד לתפוס את הגורים ולהעבירם למתקן מוגן לקבלת טיפול. לאור חומרת המקרה, שופט תורן של בית משפט השלום בקריות נענה לבקשת המשרד עוד באותו הערב.

עברו התעללות. צילום: ד"ר נירית צפורי-ברקי, משרד החקלאות

מפקחי המשרד ששבו לבית עם הצו מצאו שני גורים (מתוך שלושה), בני חודש וחצי, כשגומייה כרוכה סביב זנבם, במטרה לנתק את זרימת הדם לזנב, וכתוצאה מכך לנפילת הזנב כתוצאה מנמק. בבדיקה מהירה של הגורים נמצא כי הזנב כבר במצב של נמק וזיהום קשה, מה שגרם לגורים סבל רב וכאבים עזים.  בנוסף, הכלבה האם נמצאה עם זנב חתוך, ולא הייתה  מעוקרת כמתחייב מכלב המשתייך לאחד משמונת הגזעים המסוכנים.

הצליחו להינצל. צילום: ד"ר נירית צפורי-ברקי, משרד החקלאות

הכלבה ושלושת הגורים הועברו למתקן מוגן של המשרד להמשך טיפול ושיקום. במתקן הגורים עברו ניתוח לקטיעה מלאה של הזנב וטיפול אנטיביוטי בשל הזיהום הקשה שנוצר. הכלבה האם צמודה לגוריה ומסייעת בשיקומם. הגורים מתאוששים, ולאחר החלמתם יוצעו לאימוץ.

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *