בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / טרגדיה: בן 10 טבע למוות במאגר מים

טרגדיה: בן 10 טבע למוות במאגר מים

ראמי נעים בן ה-10 טבע למוות בשעות הצהריים במאגר מים סמוך ליישוב נס עמים שבגליל המערבי. נעים, שיחק עם חבריו במאגר הקולחין של קיבוץ בית העמק טבע למוות במאגר מים. בשעות האחרונות שוטרי תחנת נהריה עסוקים בסריקות עסקו בחקירת היעלמותו של ילד בן שבע תושב אחד מכפרי הגליל המערבי שנעלם במאגר הקולחין.

בצהריים נודע למשטרה כי שני ילדים בני שבע תושבי אחד הכפרים הסמוך למאגרה  טוענים כי חברם שנכנס עימם למאגר המים נסחף ונעלם. מדובר במאגר מי קולחין מתוחם בגדר השייך למאגר בית העמק. מחקירה ראשונית עולה כי השלושה טיפסו על הגדר ונכנסו למאגר הקולחין הסריקות והחקירה בתחנת נהריה.

מפקד תחנת נהריה סנ"צ יוסי שרביט ביקש את עזרתם של יחידות צוללנים שונות שברשותם ציוד צלילה מיוחד עימו ניתן לצלול במאגר מי הקולחין. לאחר סריקות ממושכות וסיוע מסוק וצוללן, אותרה  גופת ילד כבן 11 ללא רוח חיים.

מפקד המשמרת רשף רמי ויצמן הזניק למקום כוחות רבים בסיוע של רכב חילוץ ויחידה לחילוצים מיוחדים של שירותי הכיבוי. עם הגעת צוותי הכיבוי למקום הבחינו כי מדובר במאגר מי קולחין גדול מאוד, מתשאול מהיר שהתבצע במקום עלה כי שלושה ילדים בגילאי 8-10 מהכפר הסמוך אבו סנאן נעו בקרבת המאגר, אחד מהם החליק ככל הנראה לתוך המים ומאמציו לצאת מן המים עלו בתוהו.

מי הקולחין המזוהמים שבמאגר לא אפשרו החדרה של לוחמי יל״מ מאחר ונדרש ציוד צלילה מיוחד בשל כך הוזנקו למקום יחידת צוללנים.  לאחר הערכת מצב שנערכה בין מפקד כוחות הכיבוי והמשטרה הוחלט להחדיר לתוך המים צוללן שעובד עם חברת מאגר המים, הצוללן בעל ציוד המיגון המתאים הוחדר למים, כעבור זמן קצר הצליח לאתר את הילד ומשה אותו מן המים, כוחות מד״א ניסו לבצע החייאה בילד אך ללא הועיל בצער רב מותו נקבע במקום.

הערכת מצב. במאגר המים בבית העמק (צילום: כיבוי אש מחוז צפון)
הערכת מצב. במאגר המים בבית העמק (צילום: כיבוי אש מחוז צפון)

בדוק גם

נחום קדמיאל מעניק תעודה לראש העיר עדי אלדר - צילום עיריית כרמיאל

עשרת אלפים מבקרים הגיעו לפסטיבל המוטורי בכרמיאל

מעלה מ 10,000 איש הגיעו היום (ראשון) לכרמיאל לחגיגה המוטורית המסורתית בשיתוף הרשות הלאומית לזהירות בדרכים …

בחינוך מיוחד אין סייעת רפואית.

אם מעכו שובתת: "ביתי לא תלמד עד שימנו לה סייעת רפואית"

ילדה בת שש וחצי מעכו החולה במחלת היפוגלוקמיה, יושבת בבית זה שבוע לאחר שאמה דורשת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *