יום שבת , ינואר 19 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / השבוע שהיה: שלוש שריפות וכוח סוס
סוס שחולץ משריפה בכפר מסריק
סוס שחולץ מנחל נעמן (צילום: כיבוי אש גליל מערבי)

השבוע שהיה: שלוש שריפות וכוח סוס

עין המפרץ: שריפת קוצים

אתמול (רביעי) בשעה 13:30 לערך התקבלה במוקד כיבוי אש הודעה על שריפת קוצים גדולה באזור עין המפרץ. ארבעה צוותי כיבוי מתחנת עכו בפיקודו של מפקד המשמרת רשף משנה שלמה פדידה הוזנקו למקום האירוע. הכבאים הבחינו כי השריפה נמצאת מתחת לקו מתח גבוה. נציגי חברת החשמל התבקשו להגיע מיידית למקום על מנת להעריך אפשרות לניתוק זרם החשמל. רוחות חזקות גרמו להתפתחות השריפה לממדים גדולים. לא נשקפה סכנה ליישובים באזור ולא לקו המתח הגבוה. בשל כך, החליטו נציגי חברת החשמל החליטו שלא לנתק את מתח החשמל. הצוותים פעלו לכיבוי השריפה ומניעת התפשטותה במשך מספר שעות.

גשר עכו: סוס במצוקה
ביום שלישי, יום העצמאות, בשעה 18:00 התקבלה הודעה על סוס שנפל ונתקע בין פיגומים באזור נחל נעמן (גשר עכו הישן). שני צוותי כיבוי מהתחנה האזורית גליל מערבי בפיקוד מפקד המשמרת ישראל שייה פעלו במקום. חילוץ הסוס בוצע באמצעות רצועות הרמה שחוברו לטרקטור של אחד מתושבי העיר. מדובר בפעולת חילוץ מורכבת מאוד שסופה טוב. התברר שהסוס נפצע פציעות שטחיות בלבד. לאחר זמן קצר הוא שב לעמוד ולהלך על רגליו.

סוס שחולץ משריפה בכפר מסריק
סוס שחולץ מנחל נעמן (צילום: כיבוי אש גליל מערבי)

כפר מסריק: בעירה של פסולת
בשבת שעברה בשעות אחר הצהריים התקבלה הודעה על שריפה בשטח החצר הפנימית של מחסני ערובה נעמן, סמוך לכפר מסריק. חמישה צוותי כיבוי מתחנה אזורית גליל מערבי בפיקוד מפקד המשמרת רשף משנה שלמה פדידה הוזנקו למקום האירוע, בנוסף הוזנק צוות נוסף מתחנת חיפה. צוותי הכיבוי הבחינו בבעירה של פסולת ברזל וגרוטאות. האירוע הסתיים ללא נפגעים.

 

בדוק גם

התושבים סובלים. הזיהום במפרץ עכו (צילום: רותם כבסה)

המשרד להגנת הסביבה השבית את פעילות ההתכה במפעל הפלדה

בעקבות עלייה בזיהום האוויר בקיבוץ כפר מסריק במהלך השבוע שעבר ובעיקר בסוף השבוע, המשרד להגנת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *