יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / הורחב המענה לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בגליל המערבי

הורחב המענה לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בגליל המערבי

מתנדבות החדשות, עם מנהלת מרכז הסיוע בחיפה והצפון, עו"ד שני אלוני
מתנדבות החדשות, עם מנהלת מרכז הסיוע בחיפה והצפון, עו"ד שני אלוני (צילום: עצמי)

בתום שישה חודשים של הכשרה מקצועית, הסתיים השבוע קורס מתנדבות של מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית אשר יפעלו באזור הגליל המערבי. הקורס התקיים במתנ"ס מטה אשר, במהלכו הוכשרו המשתתפות לתת מענה נפשי, מידע משפטי ותמיכה גם לבני משפחה וקרובים נוספים. המתנדבות תתחלנה לאייש את קו הסיוע, המעניק מענה 24 שעות ביממה לאורך כל השנה, יערכו פגישות אישיות עם מתלוננות ומתלוננים וילוו את המעוניינים בכך לבית החולים ותחנות משטרה.

קורס זה מנגיש את שירותי המרכז לאזור נהריה, כרמיאל, כפר ורדים והסביבה, על מנת להקל על אלו שזקוקים לפגישה או ליווי לבתי חולים, תחנות משטרה ובתי משפט, מעבר לתמיכה הטלפונית.

עו"ד שני אלוני, מנהלת מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית חיפה והצפון: "מרכז הסיוע מופעל באמצעות מתנדבות המעניקות ייעוץ וסיוע בכל יום ובכל שעה, מלוות את הפונות והפונים, נשים או גברים ובני משפחותיהם בהתמודדות עם הפגיעה ובמפגש עם מערכות הרווחה, החוק והמשפט. הן נמצאות שם עבור כל פנייה ובקשה לסיוע, ייעוץ ותמיכה. מרגש אותי כל פעם מחדש לראות באיזו מסירות מגיעות המתנדבות למשמרת השבועית שלהן, כמה רגישות הן מגייסות לכל שיחה ושיחה ואת הנכונות שלהן להתנדב לכל "משימה" הנדרשת מהן. המתנדבות שלנו הן גם שגרירות בסביבה הקרובה שלהן: הן חברות תומכות, אימהות רגישות יותר וסבתות מעורבות יותר. זה מה שהופך, לדעתי, את ההתנדבות במרכז סיוע למיוחדת – זו לא רק התנדבות אלא שליחות אישית של ממש".

 

בדוק גם

אשר שמואלי (צילום: פרטי)

רשימת שמואלי: ראשי וחברי ועדים למועצת העיר נהריה

יו"ר ההסתדרות במרחב אשר שמואלי שלף השבוע את השפן מהכובע, כשהודיע שיתמודד למועצת העיר נהריה ברשימה עצמאית, שכל חבריה ראשי וחברי ועדים

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *