יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / הוקמה שדולה בכנסת לקידום התעשייה בצפון

הוקמה שדולה בכנסת לקידום התעשייה בצפון

היום, (שני) השיקה ח"כ רינה פרנקל (יש עתיד) את השדולה לקידום התעשייה והתעסוקה בצפון הארץ. האירוע התקיים במעמד שר האוצר, יאיר לפיד, השר לפיתוח הנגב והגליל, שר האנרגיה והמים, השר לשיתוף פעולה אזורי, סילבן שלום, שר הכלכלה, נפתלי בנט, סגן שר האוצר, מיקי לוי וחברי כנסת נוספים.
כמו כן נשאו דברים אשת העסקים והפילנתרופית רעיה שטראוס- בן דרור ומנהל בית חולים נהריה, ד"ד מסעד ברהום.

ח"כ פרנקל אמרה: "מטרת השדולה היא ליצור תשתית של קשר עם תעשיינים בצפון, לטובת מציאת דרכים לקידומם וזיהוי הבעיות עמן הם מתמודדים וכן קידום תחום התעסוקה, ואיכות התעסוקה בצפון הארץ. התעשייה היא אחד ממנועי הצמיחה החשובים במשק הישראלי. בפריפריה, יזמות תעשייתית יכולה להיות ההבדל בין התפתחות אזורית וקיום בכבוד של תושבים, לבין קמילה של אזורים שלמים. תעשייה חזקה ומתפתחת בונה היצע תעסוקתי רחב ומגוון, חיזוק התעשייה הוא הכרח לחיזוק משק התעסוקה ולהיפך. כתושבת הצפון זה 20 שנה, אני מחויבת לקדם ולסייע לפיתוח התעשייה והתעסוקה באזור, להיות הכתובת לתעשיינים רבים במציאת פתרונות יצירתיים, הסרת חסמים ביורוקרטיים ולסייע בבעיות עמן הם מתמודדים".

ח"כ רינה פרנקל- יו"ר השדולה עם שר האוצר יאיר לפיד
ח"כ רינה פרנקל- יו"ר השדולה עם שר האוצר יאיר לפיד (צילום: יש עתיד)

בהשקה לקחו חלק ראשי ערים ומועצות בצפון הארץ, יו"ר התאחדות התעשיינים בצפון, מר מיכאל דיין, מנכ"ל התאחדות התעשיינים בצפון, מר ליאור אפלבאום, מנכ"ל התאחדות בעלי המלאכה והתעשייה, מר ניר קלינגר, יו"ר התאחדות בעלי המלאכה והתעשייה בצפון, מר יוסי בן שושן, מנכ"ל התאחדות בעלי המלאכה והתעשייה בצפון, מר יוסי אשכנזי, מנהלי לשכות התעסוקה בצפון, מר איתן ורטהיימר ותעשיינים רבים אחרים.

 לפיד פנה לתעשיינים הרבים אשר נכחו באולם: "אני מפציר בכם לבקש מאתנו יותר. אנו נמשיך לפעול לקידום וחיזוק התעשייה והעסקים בצפון". בנט: "אין תחליף ליזם בצפון שמייצר מקומות עבודה. יזמות צריכה להיות בשיח שלנו החל מהצעירים אבל גם אצל המבוגרים ובוודאי בצפון. יש לנו כלים יוצאים מן הכלל להבטיח את זה. הממשלה משקיעה המון בדרום וזה הדבר הנכון לעשות, אבל אי אפשר להשאיר את הצפון מאחור. במשרד הכלכלה החלטנו להשקיע בצפון במרכזי הכוון תעסוקתיים לאוכלוסייה הערבית, בהכשרה טכנולוגית, בבינוי מעונות יום, בעידוד עסקים קטנים ובינוניים ובמרכזים יעודים לחרדים, ערביים, במרכזי מפתח לחרדים ועוד".

שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום:" הגליל התפתח בשנים האחרונות ואוכלוסיות חדשות הגיעו אליו. כדי למשוך עוד אוכלוסיות להתיישב בגליל וכדי לפעול להשארת התושבים בו אנו פועלים בכל התחומים: חינוך, תשתיות, בריאות ויצירת מקומות תעסוקה חדשים. השדולה הזאת ביוזמתה והובלתה של ח״כ רינה פרנקל היא ברוכה ביותר ועלינו לסייע לתושבי הגליל כדי שיוכלו לעבוד ולהתפרנס בכבוד".

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *