בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בן 31 נהרג בטיול במצפה גיתה

בן 31 נהרג בטיול במצפה גיתה

מסוק מפנה את לוריא לבית החולים רמב"ם
מסוק מפנה את לוריא לבית החולים רמב"ם (צילום: מד"א אשר)

ידיד לוריא, צעיר בן 31 נהרג אתמול (שבת) במהלך טיול במצפה גיתה בגליל מאבן שפגעה מראשו. בשעה 08:30 התקבלה קריאה במוקד מד"א מרחב אשר על גבר שנפגע בראשו מאבן , ככל הנראה  בעת שטיפס במצוק גיתה בין כביש 70 – אושרת , לכביש 854 – לפידות. עם קבלת הקריאה הוזנקו למקום חובשים ופאראמדיקים כונני מד"א , ניידת טיפול נמרץ של מד"א ובשל תנאי השטח הקשים במקביל הוזנקו גי'פים של אמבולנס מד"א, מסוק חילוץ של צה"ל ויחידת חילוץ.

חובשים ופאראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל, העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה במקום ולאחר חילוץ מהשטח, מסוק פינה אותו לבית החולים רמב"ם במצב אנוש תוך כדי טיפול ופעולות החייאה.

פאראמדיק מד"א אדריאן אוקמפו , שטיפל בפצוע סיפר: "מדובר בשטח הררי עם קשיי עבירות קשים מאוד, המוקד שלנו הזניק במקביל מסוק צבאי לחילוץ ויחידת חילוץ , הגענו למקום עם אמבולנס 4על4 שניתן היה להגיע איתו כ – 100 מטר מהמקום. כשהגענו, ראינו על אחד השבילים בשטח , גבר כבן 30 שוכב כשמסביבו אנשים ששהו במקום וחבריו שהתחילו לבצע בו פעולות החייאה, התחלנו להעניק לו טיפול רפואי ולבצע בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו מתן שוקיים, עיסויים, תרופות והנשמה . לאחר שמצבו איפשר העברנו אותו למסוק שהמתין בסמוך ובסיוע הצוות הרפואי של צה"ל שהגיע במסוק, הוא פונה לבי"ח רמב"ם תוך המשך פעולות החייאה. הענקנו טיפול רפואי גם לאחד מחבריו שהיה מאוד נסער וחש ברע ופינינו אותו להמשך טיפול בבית החולים בנהריה ".

 

 

בדוק גם

סרט מלחמה (פנתרמדיה)

שלומי: ההורים דורשים כיתה לחינוך המיוחד

הורים משלומי ומהסביבה דורשים  שתיפתח בשנת הלימודים הבאה כיתת תקשורת (חינוך מיוחד) רב גילאית בבית …

פסטיבל כרמיאל 2018 מופע הפתיחה - צילום אלכס הובר (4)

המועמד לראשות העיר גיורא שצקין: "פסטיבל המחול כרמיאל מיצה עצמו"

המועמד לראשות העירייה גיורא שצקין מציע לשנות את המתכונת של הפסטיבל ולתת דגש על מעורבות גדולה יותר של תושבי העיר למעשה להפכו לפסטיבל יותר מקומי מאשר ארצי ובינלאומי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *