בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / אישום: אסף תמונות עירום של חברתו באמצעות תוכנת ריגול

אישום: אסף תמונות עירום של חברתו באמצעות תוכנת ריגול

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (ראשון) באמצעות עו"ד מוחמד מולא לבית המשפט השלום בעכו כתב אישום נגד תושב כפר בצפון בן 34 בגין סחיטה באיומים , חדירה לחומר מחשב שלא כדין ופעולות אסורות בתוכנה.

אילוסטרציה
אילוסטרציה: פנתרמדיה

על פי עובדות כתב האישום במהלך חודש אפריל האחרון, נוצר קשר בין הנאשם לבין המתלוננת בשנות ה-20 תושבת כפר בצפון . בחודש שעבר, בעקבות בקשת אמה של המתלוננת, ביקשה המתלוננת להפסיק את הקשר עם הנאשם.

לפני כחודש, באמצעות תוכנות ריגול על די שליחת תמונה המכילה תוכנת וירוס, חדר הנאשם שלא כדין לחומר מחשב הנמצא במחשבה של המתלוננת וזאת לאחר שפתחה המתלוננת את התמונה והתוכנה הותקנה במחשבה. התוכנה אשר הותקנה במחשבה של המתלוננת אפשרה לנאשם לראות את מסך המחשב של המתלוננת ולהתחקות אחרי פעולות הקלדה המבוצעות במחשבה. כמו כן העתיק הנאשם למחשבו חומרי מחשב של המתלוננת, ובין היתר תמונות וסרטונים של המתלוננת בעירום חלקי. וכן השיג הנאשם את שם המשתמש והסיסמה בחשבונה האישי של המתלוננת ברשת החברתית "פייסבוק", ושינה אותם.

ב-9 למאי בשעות הערב התקשר הנאשם למתלוננת ולאחר מכן שלח לה מספר הודעות כתובות. בשיחת הטלפון ובהודעות איים הנאשם על המתלוננת בפגיעה שלא כדין בצנעת הפרט ובכבודה של המתלוננת והכל כדי להניעה להצטלם בעירום ולשלוח לו סרטון בו היא נראית ערומה. בהמשך, לאחר התערבות אמה של המתלוננת דרש הנאשם 5000 בתמורה למחיקת תמונות עירום ממחשבו וכדי שימנע מפגיעה בכבודה של המתלוננת ושל משפחתה.

אמה של המתלוננת הסכימה וביקשה לערוך חוזה כתוב עם הנאשם שבו יתחייב כי לאחר קבלת הכסף ימחק את התמונות של המתלוננת ויימנע מפגיעה בכבודה, אז דרש הנאשם תשלם של 200 אלף שקלם ואיים שאם לא תעשה כן יפגע בכבוד המתלוננת ומשפחתה. הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.

 

בדוק גם

הגולש מרוסק צילום: פרטי

 בית המשפט: לישראל בן עזרא אין זכויות יוצרים על פסל הגולש

פסל הגולש מסרב לרדת מסדר היום. בית הדין האזורי לעבודה בחיפה דחה לאחרונה את תביעתו …

אמבולנס נרגם באבנים (צילום צוות מד"א אשר)

נעצר חשוד בתקיפת צוות מד"א בעכו העתיקה

המשטרה עצרה לפנות בוקר (שבת) בעכו חשוד בתקיפת צוות מד"א וגרימת נזק לשני אמבולנסים. בתום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *