יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / אבו סנאן: חודשיים לאחר קטטה התלמידים חזרו לבית הספר

אבו סנאן: חודשיים לאחר קטטה התלמידים חזרו לבית הספר

חודשיים לאחר הקטטה ההמונית שהתרחשה בכפר אבו סנאן, חזרו הבוקר (רביעי) 660 התלמידים מהמגזר המוסלמי  ללימודים מלאים בבית הספר. המוסלמים לא למדו עד כה, אלא במספרים דלילים במיוחד. ב-15 לנובמבר נערכה קטטה המונית על רקע עדתי בין מוסלמים לדרוזים החיים בכפר, בצל פיגועים על רקע לאומני שהתרחשו במדינה.   כתוצאה מהקטטה נפגעו יותר 41 תושבים מוסלמים  וכן גם הושלך רימון רסס שגרם לפציעות קשות.

מאז הקטטה התלמידים המוסלמים לא הגיעו לבית הספר. באבו סנאן חיים כ~ 13,045 תושבים מהם כ- 5000 תלמידים מהגיל הרך ועד על יסודיים, מתוכם 400 תלמידים מוסלמים בחטיבת הביניים ו-200 תלמידים בחטיבה העליונה. במשרד החינוך במחוז צפון ערכו לאחר מיכלול של פעילות חברתית , ערכית והסברתית, בה לקחו חלק מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך ד'ר אורנה שמחון , צוותי הפיקוח הכולל , המקצועי והיעוצי ונכבדים נציגי כל העדות הושגו הבנות שאפשרו חזרה לשגרת לימודים כפי שהיה לפני האירועים האחרונים.

דובר המחוז, דויד גורלי מציין כי הבוקר התייצבו התלמידים הנרגשים בנוכחות מרשימה , כמעט של 100 אחוזים בפתח מוסדות החינוך והתכבדו כל אחת ואחד מהם בפרח ובחיוך מקבל ואוהב ע'י מנהלים , מורים , נציגות התלמידים וכמובן נכבדי הכפר וגורמי הרשות.

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *