בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / אבו סנאן: חודשיים לאחר קטטה התלמידים חזרו לבית הספר

אבו סנאן: חודשיים לאחר קטטה התלמידים חזרו לבית הספר

חודשיים לאחר הקטטה ההמונית שהתרחשה בכפר אבו סנאן, חזרו הבוקר (רביעי) 660 התלמידים מהמגזר המוסלמי  ללימודים מלאים בבית הספר. המוסלמים לא למדו עד כה, אלא במספרים דלילים במיוחד. ב-15 לנובמבר נערכה קטטה המונית על רקע עדתי בין מוסלמים לדרוזים החיים בכפר, בצל פיגועים על רקע לאומני שהתרחשו במדינה.   כתוצאה מהקטטה נפגעו יותר 41 תושבים מוסלמים  וכן גם הושלך רימון רסס שגרם לפציעות קשות.

מאז הקטטה התלמידים המוסלמים לא הגיעו לבית הספר. באבו סנאן חיים כ~ 13,045 תושבים מהם כ- 5000 תלמידים מהגיל הרך ועד על יסודיים, מתוכם 400 תלמידים מוסלמים בחטיבת הביניים ו-200 תלמידים בחטיבה העליונה. במשרד החינוך במחוז צפון ערכו לאחר מיכלול של פעילות חברתית , ערכית והסברתית, בה לקחו חלק מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך ד'ר אורנה שמחון , צוותי הפיקוח הכולל , המקצועי והיעוצי ונכבדים נציגי כל העדות הושגו הבנות שאפשרו חזרה לשגרת לימודים כפי שהיה לפני האירועים האחרונים.

דובר המחוז, דויד גורלי מציין כי הבוקר התייצבו התלמידים הנרגשים בנוכחות מרשימה , כמעט של 100 אחוזים בפתח מוסדות החינוך והתכבדו כל אחת ואחד מהם בפרח ובחיוך מקבל ואוהב ע'י מנהלים , מורים , נציגות התלמידים וכמובן נכבדי הכפר וגורמי הרשות.

בדוק גם

אוריאל מלכה קובע מזוזה במטה - צילום אלכס הובר

רינה גרינברג פתחה את מטה הבחירות

  רינה גרינברג, המתמודדת על ראשות העירייה, פתחה את מטה הבחירות שלה. אני מציגה עשייה …

יואב קליין - צילום אלכס הובר

יואב קליין הצטרף למשה קונינסקי: "אני לא מחפש לעצמי תפקיד"

יו"ר ההסתדרות במרחב, שהצטרף השבוע לרשימת "רק כרמיאל", מצהיר: "ברגע שקונינסקי יסטה מהקו שלי בנושא העובדים, אני שם את המפתחות. הנאמנות שלי היא קודם כל לעובדים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *