בית / גליל מערבי / הלו קיטי אאוט, הלו ביבלי אין / דעה

הלו קיטי אאוט, הלו ביבלי אין / דעה

לקח לי מספר ימים כדי לעכל את החיבור בין ראש ממשלת ישראל ביבי נתניהו לשר החוץ איווט ליברמן או בקיצור שהמצאתי ה- "ביבלי". משהו באינטונציה של הכותרת: "הליכוד ביתנו" נשמע כמו פופוליזם זול שמתאים לצהובון בריטי שיפרסם את השערורייה הבאה: 'ג'סטין ביבר יתחתן עם ריאנה', או שברנדון וברנדה מבוורלי הילס יתחתנו במציאות.

הלו קיטי
הלו קיטי (צילום: רותם כבסה)

חיבור ה-"ביבלי" כבר ממותג וממוסחר. אפשר להכין שלטי חוצות, להוציא ספרים, עטיפות למחברות, ילקוטים לבית הספר ואפילו תחפושת לפורים. "הלו קיטי- אאוט, הלו ביבלי- אין".

"ביבלי" מדברים על "איחוד וחוזק”, אך מה קרה לדמוקרטיה ולפלורליזם, לריבוי הדעות, למגוון המפלגות? בבת אחת בשביל קצת אהדה התחושה היא שתורתם של מנחם בגין וזאב ז'בוטינסקי נעלמה.

חיפשתי את הסיבות הטובות להבין למה החיבור הזה חשוב, ולא מצאתי. גם לא את האסטרטגיה של ארתור פינקלשטיין- הכל יכול. האם יכול להיות שהמאסטר הגדול טעה פה בגדול? כן, פינקלשטיין זה שהביא את הניצחון הגדול ב-1996 ומאז היחצ"נים והיועצים הפוליטיים ישנים עם ספרו מתחת לכר.

לא נתקלתי בשום גאוניות, שום מהלך מבריק, שום כלום. רק זלזול באינטליגנציה של תומכי ליברמן ושל כל שבט הליכוד שהולך שבי אחר הביבי.
 לא רק שלא שאלתם את דעת הקהל, גם קבלתם מנה כפולה של אנטי פופולריות עולמית בדמות "הביבלי", כמו דאבל בורגר במקדונלד'ס ואפילו לא הגדלתם ב-1.90 שקלים.

מעניין מה המלט היה אומר על זה: "…? To be ? Or not to Bibli".  אני עייפתי מכל ה-בתים האלה.

הכותבת: רותם כבסה עיתונאית, כתבת ברשת המקומונים "עומר תקשורת”.

בדוק גם

סרט מלחמה (פנתרמדיה)

שלומי: ההורים דורשים כיתה לחינוך המיוחד

הורים משלומי ומהסביבה דורשים  שתיפתח בשנת הלימודים הבאה כיתת תקשורת (חינוך מיוחד) רב גילאית בבית …

פסטיבל כרמיאל 2018 מופע הפתיחה - צילום אלכס הובר (4)

המועמד לראשות העיר גיורא שצקין: "פסטיבל המחול כרמיאל מיצה עצמו"

המועמד לראשות העירייה גיורא שצקין מציע לשנות את המתכונת של הפסטיבל ולתת דגש על מעורבות גדולה יותר של תושבי העיר למעשה להפכו לפסטיבל יותר מקומי מאשר ארצי ובינלאומי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *