יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / גליל מערבי / הבית של העסקים / עליתם? חזרתם? עכשיו בואו לפתוח עסק

עליתם? חזרתם? עכשיו בואו לפתוח עסק

 

מ.ט.י גליל מערבי קריות, נבחר לזכיין של המשרד לקליטת עלייה לקידום תוכנית יזמות לעולים ותושבים חוזרים בצפון – מחדרה צפונה, שתעניק הטבות רבות לעולים חדשים ולתושבים חוזרים. השירות יינתן ב-4 סניפים של מ.ט.י גליל מערבי-קריות – עכו, קניון הסינמול בצ'ק פוסט, מעלות ושפרעם. לאחר הפנייה הראשונית לסניפים, יועצי מ.ט.י יגיעו אל הפונים במיקום ובזמן המתאים להם.

ההטבות לעולים ניתנות בעזרת סבסוד של משרד הקליטה, במטרה ליצור סביבה המעודדת עולים חדשים ותושבים חוזרים בעלי כישורים יזמיים, לפתוח בארץ עסקים פרטיים משלהם ולהרחיב עסקים קיימים באמצעות כלים חדשניים, וזאת מתוך אמונה כי יזמות עסקית מוצלחת יוצרת בסיס ארוך טווח לקליטה כלכלית וחברתית מוצלחת בחברה הישראלית.

הנרי ביטון (צילום: פיני קבסה)
הנרי ביטון (צילום: פיני קבסה)

לדברי מנכ"ל מ.ט.י גליל מערבי קריות, הנרי ביטון, "השירות ניתן במטרה לעודד את העולים החדשים והתושבים בתחום העסקי ומסייע להם לפתוח ולפתח עסקים עם ליווי עסקי המיועד להקנות להם כלים עסקיים וניהוליים ועזרה במימון העסק".

במסגרת התוכנית החדשה, מ.ט.י גליל מערבי-קריות יעניק מגוון הטבות לעולים חדשים ולתושבים חוזרים: 20 שעות ייעוץ עסקי מקצועי ללא תשלום, סדנאות עסקיות ללא תשלום, הלוואה בתנאים מסובסדים – עד 125 אלף שקלים. ניתן להגיש בקשה להלוואה נוספת של עד 125 אלף שקלים כעבור שנה.

ביטון: "תושב חוזר ששהה שנים רבות בחו"ל, במובנים רבים דומה לעולה חדש, לנוכח העובדה שהשוק העסקי זר לו, השתנה לרוב מאז עזב את הארץ, ההתנהגות העסקית והשיווקית שונה, לעיתים גם אין מערכת קשרים וחברויות כמו לתושב ותיק וכמובן, לא תמיד יש ברשותו אמצעים כספיים כדי לממש יזמות. מטרת התוכנית לעידוד יזמות של תושבים חוזרים – לגשר על חוסר הקשרים, הבנת השוק והכנת תוכנית עסקית, כולל השגת המימון לתושבים החוזרים".

 

 

בדוק גם

קניון מבנה נצרת עילית

21 מיליון שקלים הושקעו בשיפוץ ושדרוג קניון "מבנה נצרת עילית"

אורי אבל, מנהל תחום מרכזי קניות מסחריים בקבוצת "מבנה": "אחרי ששנים סבל הקניון מתדמית נמוכה ולא אטרקטיבית ולאחר שערכנו סקר בעיר נצרת עלית, החלטנו לשדרג את הקניון לרווחת תושבי העיר נצרת עילית ולהשיב את הגאווה המקומית לקניון הראשון שהוקם בעיר"

רוני ורותי ליקוורניק עם נור ג'אבר, בכיר ברשת קסטרו (צילום עצמי)

חנות הדגל של קסטרו תיפתח בקניון מבנה בנצרת עילית

רוני ליקוורניק, המשמש גם כחבר מועצת העיר נצרת עילית, אומר: "מדובר בחנות קונספט חדשה של קסטרו, שבהחלט מתאימה לחזונו של ראש העיר, רונן פלוט, לגבי נצרת עילית המתחדשת. אני מזמין את הקהל להתרשם מהחנות הענקית והחדשנית שלנו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *