מתחילים שנה

 

מאת: הנרי ביטון

מיסוי, זיכויים ופטורים ממס: מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון או יועץ מס המלווים את העסק כדי למקסם הטבות ולמזער נזקים.

בנקים, תנאי אשראי, הלוואות ועמלות: כדאי מאוד לעשות סדר וארגון מחדש בכל הפעילות מול הבנקים. לבדוק על מה וכמה אנחנו משלמים, לברר חלופות כדאיות בבנקים אחרים, כולל החלפת אשראי יקר באשראי זול, לדרוש הנחות משמעותיות בעמלות, להשתמש נכון בחסכונות מול אשראי והלוואות ועוד.

מלאי: רצוי להקדים את ספירת המלאי כדי לבחון מלאים מיותרים או "מתים" ולהיערך למכירתם במבצעים מיוחדים. אם ניתן, עדיף לבצע זיכוי או החלפת סחורה עם הספקים.

הנרי ביטון (צילום: פיני קבסה)
הנרי ביטון (צילום: פיני קבסה)

בחינת רווחיות: בתחילת השנה מומלץ לשבת על הדוחות הכספיים הקיימים ולבחון רווחיות וכדאיות של המוצרים השונים, וכן לבחון רווחיות של הלקוחות השונים. בהזדמנות זאת אפשר וכדאי לעשות רוויזיה בהוצאת מוצרים ולקוחות הפסדים מהפעילות ולמקד מאמץ במוצרים ובלקוחות רווחים.

לקוחות: כדאי לכתוב מכתב לכל הלקוחות, להודות לכל אחד באופן אישי על כך שבחר לקבל שירות מכם ולהציע המשך שירות, וכמובן להציע מבצעים והזדמנויות חדשות. ללקוחות מרכזיים וחשובים כדאי להוסיף כי אתם רואים בהם לקוח מרכזי, להודות להם על האמון שהם נותנים בכם ולצרף מבצע או שי.

ספקים: כדאי לאתר מי הם חמשת הספקים הגדולים ביותר ולשלוח להם ברכה בה אתם מודים להם ומבקשים להמשיך את הקשר העסקי ואף להרחיבו.

עובדים: מומלץ לעשות פגישת עבודה (אפילו בבית קפה) בה עובד יסכם את הישגיו ויביע את תחושותיו. בפגישה זו יקבעו היעדים האישיים של העובד/ת ביחס ליעדי הארגון. בהזדמנות זו, אפשר גם לדון על תוספת שכר ו/או בונוס לעובד/ת. חשוב להכיר בכך שהעובדים הם המשאב העיקרי של העסק ותרומתם יכולה להיות ענקית ככל שיחושו מוערכים וזוכים ליחס נאות.

© הכותב הוא מנכ"ל מ.ט.י גליל מערבי קריות

 

 

 

בדוק גם

מיכאל גורביץ' צילום: חני בלינסקי

הילד שעלה מרוסיה והתגורר בקרוואן הפך להיות גורו כלכלי

מיכאל גורביץ' שגדל מעכו עלה מרוסיה לישראל בשנות ה-90 וחטף הלם תרבות. אחרי שספג השפלות והתעללויות, קיבל החלטה שתשנה את חייו. הוא הוא נחשב לאחר המנטורים הכלכליים המובילים במדינה ואומר: :לימודים הם בזבוז זמן"

עו"ד אושרי שלוש (צילום: יעקב מדר)

הורחבה רשת הביטחון לרוכשי דירות

הממשלה אישרה את התיקון החדש לחוק המכר, כשעיקרו הוא חיסכון של אלפי שקלים לרוכשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *