בית / גליל מערבי / הבית של העסקים / יחצן זאת בעצמך

יחצן זאת בעצמך

מאת: אורית בלום

כל עסק צריך שיווק. גם בעלי עסקים קטנים יודעים זאת, אבל כשמגיעים לשלב שבו צריכים להחליט כיצד לשווק את העסק, מבינים שזה לא פשוט כמו שזה נראה ובדרך כלל הבעיה העיקרית היא תקציב.

אורית בלום (צילום: ספיר גורודיש)
אורית בלום (צילום: ספיר גורודיש)

הדרך היחידה, שבאמצעותה יכולים בעלי העסקים הקטנים להגיע לקהלי היעד שלהם, ללא עלות או בעלות נמוכה, היא יחסי ציבור. ידיעה או כתבה בתקשורת נתפסת על ידי הקוראים, הצופים או המאזינים כ"חדשות" לכל דבר. הופעה בתקשורת נתפסת כאמינה וכאובייקטיבית יותר מאשר פרסום במדורי פרסום וממתגת את העסק כמומחה בתחומו.

אז איך עושים את זה? 10 דרכים להשגת חשיפה תקשורתית ללא תשלום למדיה:

1. הפצת ידיעה (קומוניקט) על עסק, מוצר, או שירות חדש ושליחתה לכל אמצעי התקשורת הרלוונטיים, לרבות טלוויזיה, רדיו, עיתונות.

2. עריכת אירוע השקה אליו נזמין סלבס ועיתונאים המסקרים את תחום עיסוקנו (גם עסקים קטנים כמו חנויות ו/או גלריות עושות זאת).

3. הזמנת עיתונאים בודדים לסיור אישי בעסק – הסיור מאפשר לכתב לחוות מקרוב את אופי העסק שלנו ולקבל הסבר מפורט ומוחשי, שיבוא לידי ביטוי בכתיבה מפרגנת, המעבירה את החוויה האישית לקוראים.

4. כתיבת מאמרים מקצועיים וטיפים בתחומי מומחיותנו – באתרים ייעודיים או רגילים ובמדורים הרלוונטיים.

5. הצעה לכתבה שתכלול ראיון עם גורם בכיר מטעם חברתנו, עדויות אישיות של לקוחותינו, נתונים וסטטיסטיקות מהארץ ומהעולם ועוד.

6. עריכת סקר קצר בנושא מעניין, שתוצאותיו יהיו "עילה" לפרסום בתקשורת.

7. עריכת אירוע חווייתי, גימיקי, כגון תחרות (היתולית או אמיתית), תערוכה ייחודית, השתתפות בשיא גינס ועוד.

8. עריכת כנס מקצועי בתחום מומחיותנו – אליו נזמין אורחים חשובים ומעניינים מהארץ ומהעולם, נציג מחקרים ונאיר את הנושא מזוויות שונות. מתאים לתחומים רבים ומגוונים, כגון טכנולוגיה רפואית, סייבר/מחשוב, שיווק, איכות הסביבה ועוד.

9. השתלבות כמומחים בכתבות היזומות על ידי התקשורת – מתאים בעיקר לנותני שירותים כמו פסיכולוגים, עורכי דין, מעצבים, מחנכים, יועצים עסקיים ועוד.

10. פרסום סיפור אישי מרגש/מעניין/מפתיע אודות בעל/ת העסק, עובדיו או לקוחותיו.

 

© הכותבת היא בעלת משרד יחסי הציבור "אורית בלום תקשורת"

 

בדוק גם

גולן עזריה. "מאז שאני זוכר את עצמי עסקתי במספרים" צילום: יח"צ

המפתח שלכם לחיסכון

משכנתא זה לא משחק, וכדי להיכנס לבית חדש עם מינימום התחייבויות בתנאים הכי טובים, כדאי לכם להצטייד ביועץ אישי * גולן עזריה, עם ניסיון עשיר בתחום ובשוק ההון כולו, מסביר איך הוא יכול לעזור לכם (והוא יכול!) ומדוע זה משתלם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *