בית / גליל מערבי / אני דתי ואני הומו. נקודה.

אני דתי ואני הומו. נקודה.

הוא מנהל את עמוד הפייסבוק "כבוד הרבנית", מפרסם את פרשת השבוע, מועדי הדלקת נרות וזמני כניסת השבת. הוא מתפלל כל בוקר "ברוך שלא עשני אשה" ומתנדב פעמיים בשבוע בקו החם של הקהילה הגאה בתל אביב.

בראיון בלעדי וגלוי מאוד ל"צפון-1 הוא מסביר: "אני גבר. זה שאני הומו לא אומר שאני צריך להיות נשי. חשוב שכולם יחיו עם האמת שלהם. המטרה שלי שאנשים יקראו את הכתבה והיא תעודד אותם להבין מה טוב להם ואיפה הם הכי שלמים. החלום הגדול שלי זה להתמסד ושיהיו לי ילדים, בינתיים אני עוזר כמה שאני יכול לאנשים עם דילמות של זהות מינית, כי לי לא היתה העזרה הזאת".

שחר הדר, בן 33 מעכו, החליט שהאמת היא הדבר הכי חשוב בחיים. בעוד שהקהילה הגאה-הלה"טבית -מתגאה בליברליות ובפריצת גבולות, הסקטור הדתי, רובו עדיין בארון, אך גם ממנו יוצאים אט-אט דתיים ומצהירים שהם הומואים.

שחר הדר
"בדיעבד הבנתי שאני חזרתי בתשובה כדי לברוח ממה שרציתי לשכוח- שאני הומו". שחר הדר (צילום: אושרי כהן)

הוא נראה צעיר מאוד, עם כיפה לראשו, נורמטיבי לחלוטין. ידעתי שהוא הומו וגם דתי, לכן, כשפגשתי אותו, הושטתי לו את ידי. הנחתי שילחץ אותה, הרי הוא גם הומו וגם דתי. טעיתי. הדר לא לוחץ ידי נשים, כי כך הדת מצווה על גברים, ועל חוקי הדת הוא לא עובר. בשבילו, הדת היא אותה הדת, הוא פשוט שחר הדר אחר, אותו אחד שתמיד רצה להיות, פתוח, משוחרר והולך אחר האמת הפנימית שלו: הומוסקסואל דתי, שמנהל זוגיות עם בחור דתי בדיוק כמוהו.

 הראיון המלא ביום שישי ב"צפון- 1 "

בדוק גם

מקסים אזולאי (צילום: עצמי)

שוב לא שקט במחלקת הנוער בהפועל עכו

  העונה רק נפתחה וכבר בוצעו שינויים במחלקת הנוער של הפועל עכו, שנמצאת כרגע בכאוס. …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *