בית / גליל מערבי / אמני הגליל המערבי מטביעים חותם

אמני הגליל המערבי מטביעים חותם

ביום  שישי האחרון נפתחה ב-SPACE GALLERY – גלריית החלל החדשה במרכז המידע של JNF USA בעכו העתיקה, התערוכה "טביעות אצבע", שמביאה לקדמת הבמה שבעה אמנים ובעלי מלאכה, חברי עמותת זמן גליל מערבי, החוגגת בימים אלה שבע שנים להיווסדה במסגרת פסטיבל האמנות יולי ART.

דני קלדרון, מעצב בזכוכית (צילום: יח"צ)
דני קלדרון, מעצב בזכוכית (צילום: יח"צ)

התערוכה מציגה פסיפס תרבותי המשקף את היופי הרב גוני של הגליל, מייצגת את ההישגים שהאמנים המשתתפים בה הטביעו על הגליל המערבי ומאפשרת הצצה מרובת גוונים על התייחסות של כל אחד מהם אל ביתו שבצפון הארץ.

בתערוכה הייחודית, שאוצרת אסיה דובלין, מוצגות תחת קורת גג אחת העבודות של אלדד בכר, אמן עור; אלון גיל, אמן קרמיקה וציור ובנאי אבן; בתיה מרגלית, אמנית רב תחומית, המתמחה בעבודות זכוכית; דלית בן שלום, אמנית מוזאיקה ופיסול; חסי נוה, אמנית ויוצרת במעשה טלאים; דני קלדרון, פסל ומעצב בזכוכית ויובל תלם, מפסל ומעצב בברזל.

אלדד בכר, אמן עור (צילום: יח"צ)
אלדד בכר, אמן עור (צילום: יח"צ)

 

התערוכה היא פרי שיתוף פעולה מופלא בין הארגון הפילנתרופי JNF – USA, המייצג מאות ואלפי תורמים נאמנים למדינת ישראל ותושביה לבין עמותת זמן גליל מערבי.

התערוכה תינעל ב-31 בדצמבר. שעות פתיחה: א'-ה', 17:00-09:00, ו' 14:00-09:00, שבת, 16:00-10:00.

בדוק גם

אבא התעקש שיקראו לי דינה ולא בשם רוסי. דינה בוגוסלבסקי חורב (צילום: עליזה רוזן הברמן)

בדרכי נעם

הוריה - אבא אסיר ציון ואמא נוצרייה – נישאו בכלא של הקג"ב; היא התגיירה במהלך הצבא. בתה הבכורה, נעם, נהרגה בתאונה בארה"ב בדיוק לפני שנתיים * סיפור חייה הפתלתל של דינה בוגוסלבסקי חורב מהיישוב אבטליון ראה לאחרונה אור בספרה "מגוירת"

אוריין שוקרון (צילום: בר מזור)

המנצח

בבית שבו גדל במעלות, שמעו בעיקר את שרית חדד ואת אייל גולן, אבל הוא נמשך דווקא למוצארט ובאך. בגיל 16 הוא הלחין שיר לחייל החטוף גלעד שליט, וכיום, 10 שנים אחרי, הוא המנצח (הצעיר בעולם) על התזמורת האנדלוסית אלמוגרביה * בשביל אוריין שוקרון, שבחודש הבא ימריא לבודפשט ללימודים גבוהים בבית הספר היוקרתי ביותר למוזיקה באירופה, גם השמיים הם לא הגבול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *